روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ July 09 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کاهش میزان مراجعه مردم به مراکز انتقال خون در استان اصفهان

  • کد خبر 12964
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۱۲/۲۳

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت:با توجه به وضعیت فعلی جامعه و شیوع بیماری کرونا ، مردم خروج از خانه را ترجیح نمی‌دهند و به همین دلیل مراجعه به مراکز انتقال خون با کاهش شدیدی مواجه شده است.

مجید زینلی مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه رابطه‌ای بین کرونا و اهدای خون نیست، گفت: با توجه به وضعیت فعلی جامعه و شیوع بیماری کرونا و نگرانی بابت این موضوع، مردم خروج از خانه را ترجیح نمی‌دهند و به همین دلیل مراجعه به مراکز انتقال خون با کاهش شدیدی مواجه شده است.

او با اشاره به اینکه روزانه در استان اصفهان ۴۰۰ تا ۴۵۰ واحد خون و فراورده خونی مصرف می‌شود، گفت: این موضوع باعث شده است ذخایر خون تحت تأثیر قرار بگیرد، به طوریکه اگر این روند به همین شکل ادامه یابد، این مراکز در پاسخ‌دهی به مراکز درمانی با مشکل مواجه خواهند شد.

زینلی با بیان اینکه تاکنون هیچ منبع علمی تأیید نکرده است که کرونا از طریق خون منتقل می‌شود، گفت: در مراکز انتقال خون با رعایت موارد ایمنی و بهداشتی، روزانه، عمل ضدعفونی انجام می‌شوند و احتمال هیچگونه آلودگی در وسایل و آلودگی در تجهیزات وجود ندارد.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان افزود: افرادی که قصد اهدای خون دارند، معاینه دقیق از آن‌ها صورت می‌گیرد و اگر پزشکان به این نتیجه برسند فرد علائمی از هر بیماری را در خود دارد، از اهدای خون منع می‌شود.

او از مردم خواست با توجه به اینکه در عید نیز مراجعات به مراکز انتقال خون معمولا کمتر می‌شود، اهدای خون را فراموش نکنند.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس