روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ March 05 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

بازی بزرگ هفته لغو شد

زنده با اتفاقات و حواشی سپاهان- پرسپولیس

  • کد خبر 12855
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۱۲/۰۵

بازی پرسپولیس و سپاهان لغو شد؛ همین جمله کوتاه یک دنیا حواشی را در پس خود دارد که جزئیات آن را اینجا می‌توانید دنبال کنید.

"ورزش سه"، همه منتظر آغاز بازی سپاهان و پرسپولیس بودند و کسی تجمع هواداران زردپوش مقابل هتل کوثر را جدی نمی‌گرفت. حتی وقتی که سرخپوشان به زمین آمدند تا خود را گرم کنند و حتی زمانی که مراسم ابتدای بازی نیز برگزار شد، بسیاری امیدوار بودند که تقابل پرسپولیس و سپاهان شکل بگیرد اما سرانجام حوالی ساعت 18، خبر لغو بازی اعلام شد. اینجا از ظهر امروز، حواشی را پوشش داده ایم و به بررسی موضوع می‌پردازیم؛ از صبح تا الان چه شد و در آینده تکلیف بازی چه خواهدشد؟

 


00:00 - این هم یک روز جنجالی و پرحاشیه دیگر در فوتبال ایران. یک روز پرهیاهو در سالی عجیب و غریب برای مردم ایران که دیگر اینطور اتفاق ها برایشان خیلی عادی شده. اتفاقی که باید منتظر معجزه باشیم تا برای اداره کنندگان فوتبال عادت نشود.

 

 


23:59 - سعید آذری این پست را منتشر کرده و از میناوند انتقاد داشته. مهرداد میناوند هم آن استوری را ساختگی می‌داند.

 

 


23:50 - سجاد شهباززاده در روی نیمکت نشینی کی روش استنلی قرار بود مهاجم سپاهان باشد اما این بازی هرگز برگزار نشد...

 

 


22:20- پرسپولیسی ها به تهران برگشتند و می‌گویند که پرونده بازی برایشان بسته شده. اما واقعیت این است که پرونده بازی هنوز باز است و شاید لیگ را به کلی تحت تاثیر قرار دهد.

 

 


22:20 - این فریم، وایرالی ترین عکس بازی انجام نشده سپاهان - پرسپولیس در شبکه های اجتماعی و به خصوص میان کاربران پرسپولیسی است. آن ها با استناد به همین تصویر می‌گویند بازی باید 3-0 شود.

 

 


22:20 - آخرین بازیکنی در تصویر حضور دارد، تغییر غیرقابل پیش بینی یحیی گل محمدی است؛ بوژیدار رادوشوویچ امروز در ترکیب اصلی بود و امروز را هم بدون گل خورده سپری کرد، البته بدون رویارویی با حریف!

 

 


22:20 -یحیی احتمالا آرام ترین و خونسردترین عضو پرسپولیس بود؛ او که یک بازی ویژه را در مقابل سپاهان تجربه کرده بود، این بار هم تقابلش با تیم زردپوش اصفهان جنجالی شد و البته نتیجه مشخصی در پایان نداشت.

 

 


22:20 - اتوبوس پرسپولیس در کنار اتوبوس زرد رنگ سپاهان؛ ماشین هایی که قرار بود باهم به ورزشگاه بیایند و باهم نقش جهان را ترک کنند اما...

 


22:20 - کریم باقری که هیچ وقت دوست نداشته در رسانه ها باشد، اولین بار خبر لغو بازی را داد. در حالی که حرکت می‌کرد، خبرنگاران محاصره اش کردند و او گفت: بله، لغو است!

 

 


21:30- جنگ لفظی مسئولان پرسپولیس و سپاهان در دوئل پیروانی - قلعه نویی به اوج خود رسید: از خرده گیری پیروانی به ذکرگویی قلعه تا استفاده از واژه «شب زنده داری» توسط سرمربی سپاهان برای پیروانی.

 

 

22:08- توییتر سپاهان با انتشار یک ویدئو از آمادگی بازیکنان تیم سپاهان برای ورود به زمین به حریف طعنه زده است. آن‌ها در این توییت گفته‌اند: ما از ورزشگاه بدون تماشاگر نمی‌ترسیم
بازی رفت مقابل هواداران حریف به پیروزی رسیدیم
ما تنها برای هوادارنمان بازی می‌کنیم حتی اگر حضور نداشته باشند
واگرنه ویترین ها را می‌توان با جام‌های خریداری شده پر کرد

 

22:05- یک استوری منتسب به مهرداد میناوند در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد و خشم هواداران را به همراه داشته است. البته این استوری در حال حاضر در اینستاگرام این بازیکن موجود نیست. اگر چه او حرف‌های تندی را علیه سپاهانی‌ها مطرح کرده. اما آن استوری؛ ممکن است کار میناوند نباشد. تماس‌ های ما برای گفت و گو با او به سرانجام نرسید.

 

22:00- بحث میان افشین پیروانی و امیر قلعه نویی روی خط برنامه شب های فوتبالی بالا گرفت و این دو صحبت های تندی را علیه یکدیگر مطرح کردند. قلعه نویی از یک سو به یاد پیروانی آورد که دستیارش در تیم ملی بوده و از طرف دیگر پیروانی بی مهابا امیر قلعه نویی را به بی سوادی متهم می کند.


21:17-افشین پیروانی سرپرست پرسپولیس هم تاکید کرد سپاهان قصد بازی نداشته و موضوع گرم کردن بازیکن ها در رختکن توسط سپاهانی ها نمی توان صحت داشته باشد.


21:09-سهیل مهدی:به نظر من شرایط فورس ماژور برای تاخیر انداختن در زمان بازی برقرار نبوده و تاخیر انداختن بازی قانونی نیست.


21:05- امیرقلعه نویی: من روحیه مصاحبه‌ای ندارم و عادت ندارم به تلویزیون بیایم، ولی اینجا در حق سپاهان اجحاف می‌شود.ولی ما از دیروز برنامه‌های اردویی‌مان را شروع کردیم و آمادگی انجام این بازی را داشتیم.

ما تمام کار‌هایی را که برای یک بازی باید صورت دهیم، انجام داده بودیم.


21:05-حسین عسگری کارشناس داوری اعلام رکد داور می توانسته این بازی را 80 دقیقه به تاخیر بیندازد.


21:00- برنامه شبهای فوتبالی مباحث مختلفی را درباره موضوع لغو بازی مطرح کرد و امیر قلعه نویی ، افشین پیروانی ، حسین عسگری و سهیل مهدی به نوبت درباره این موضوع  صحبت کردند.

 


20:10 - یحیی در محاصره خبرنگاران و کمی آن طرف تر افشین پیروانی که احتمالا ماجرا را از دیدگاه خودش توضیح می‌دهد. سپاهان هم روایت خود را دارد اما یک چیز ماجرا را تعیین خواهد کرد: گزارش ناظر بازی.

 

 


20:15 - تصویر دیده نشده؛ شایان مصلح از (احتمالا) رختکن سپاهان به همبازیان سابقش نگاه می‌کند و مثل همیشه لبخندی به چهره دارد و انگیزه ای برای تقابل با پرسپولیس. شاید او بیش از همه دوست داشت که دستور حضور در زمین صادر شود.

 

 


19:59 - این احتمالا یکی از روزهای ویژه و نادر فوتبال ایران است؛ زمانی که یک تیم برای گرم کردن وارد زمین شد و در مراسم ابتدای بازی نیز حضور یافت و سپس بازی برگزار نشد...!

 

 


19:54 - افشین پیروانی سرپرست پرسپولیس، رهبری سرخ ها در ماجرای بازی امروز را برعهده داشت؛ او گفت که تا زمانی که داور بگوید صبر می کنند و سپس هم تیم را به رختکن و بعد به داخل اتوبوس هدایت کرد.

 

 


19:52 - در روز غیاب سیدجلال حسینی در ترکیب، احمد نور کاپیتان پرسپولیس بود. او که گل پیروزی بخش در بازی جام حذفی را زده بود، در این بازی هم یکی از امیدهای گلزنی یحیی به شمار می‌رفت.

 


19:44 - قرار بود بازی ساعت چهار و ربع آغاز شود و ساعت شش هم به پایان برسد اما این تصویری است که دقایقی قبل ثبت شده؛ غیرقابل پیش بینی مثل فوتبال ایران!

 


19:42 - چهره ویژه دوئل سپاهان - پرسپولیس، شماره 73 تیم زردپوش بود؛ کسی که بعد از جدایی از پرسپولیس، حالا در سپاهان به دوران اوج نزدیک شده و برای بازی امروز هم انگیزه زیادی داشت اما...

 

 


19:40 - ادعای سپاهانی ها این است که در رختکن بدن هایشان را گرم کردند و آماده شروع بازی بودند. نکته جالب این که پس از خروج اتوبوس پرسپولیس، شاگردان قلعه نویی به زمین چمن آمدند و آنجا تمرین کردند.

 

 


19:39 - مسئولان برگزاری بازی انتظار داشتند که سپاهانی ها با پیراهن های بازی از اتوبوس پایین بیایند و به داخل زمین بروند اما آن ها با گرمکن راهی رختکن شدند تا بازی هرگز برگزار نشود.

 

 


19:36 - پاگشای پرسپولیسی ها با کیت جدید انجام نشد؛ کیت جدید سرخ ها مخلوطی از طرح تخت جمشید است و مقبولیت بیشتری هم در میان هواداران دارد.

 

 


19:35 - این روزها همه چیز در ایران تحت تاثیر کروناست؛ حتی خوش و بش بازیکنان با داور!

 


19:30 - این استادیومی است که قرار بود ساعت چهار مملو از طرفداران پرسپولیس و سپاهان شود اما شیوع کرونا و ماجراهای بعدی باعث شد که بازی برگزار نشود و پرسپولیسی ها بدون انجام مسابقه به فرودگاه بروند.

 

 


19:20- داوود فنایی با انتشار استوری به لغو بازی پرسپولیس سپاهان واکنش نشان داد.

 

 

19:11 - تیم داوری این چنین خود را گرم کردند و البته هیچ وقت سوت آغاز و پایان بازی زده نشد؛ در این بین گزارش ناظر بازی، مسعود مرادی چه خواهد بود؟

 

 

 

 

19:00 - «از این به بعد هم هوادارها توی سر هم بزنند برای 3-0 و بعد و بعد و بعدتر.
کارهایی که در فوتبال می کنیم دامنه‌اش می رسد به این نفرتی که همین‌طوری بالاتر از کافیست و جرقه‌ای که بیفتد آتشش همه جا را پر می‌کند.
توی این فوتبال کم تلفات نداده ایم رفقا.کافی نیست؟»  از توییتر پژمان راهبر.

 

 

18:35 - باشگاه پرسپولیس با انتشار این تصویر مدعی شده که سپاهانی ها در موعد مقرر در زمین حضور نیافتند و به همین دلیل بازی باید 3-0 شود.

 

 


 

18:34 - باشگاه سپاهان در گزارش تمرین خود نوشته که «پس از عدم حضور پرسپولیس در زمین» این تمرین انجام شده است.

 

18:31 - سیامک قلیچ خانی گفت: به زودی مستندات خودمان را در مورد جزئیات بازی ارسال می کینم به فدراسیون.

 

18:27 - بازیکنان تیم سپاهان در نقش جهان مانده اند و در حال تمرین هستند.

 

18:21 -باشگاه پرسپولیس با انتشار این تصویر نوشت: به رغم اسکورت پلیس به اتوبوس پرسپولیس حمله شد و شیشه اتوبوس درپی پرتاب اشیا شکست.

 

 

 

18:10 - نکته مهم این که مسئول یگان ویژه اصفهان، امنیت در مقابل هتل تیم سپاهان و همچنین مسیر ورزشگاه و مقابل در ورودی را بسیار خوب توصیف کرد. باید دید سپاهانی ها در واکنش به این صحبت چه موضعی خواهند داشت.

 

18:00 - عسگری رئیس سابق کمیته داوران می‌گوید: 3 بر صفر شدن بازی به سود پرسپولیس صحت ندارد. کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می‌تواند در مورد این مسئله تصمیم‌گیری کند و براساس گزارش تیم داوری رأی خود را اعلام خواهد کرد. ممکن است این رأی براساس گزارش داور 3 بر صفر به سود پرسپولیس شود یا امکان رأی به تکرار مسابقه هم وجود دارد. باید ببینیم سرپرست تیم میزبان چه گزارشی می‌دهد زیرا تیم مهمان که پرسپولیس بوده در ورزشگاه حضور داشته است.

 

17:51 - سهیل مهدی بار دیگر در برنامه فوتبال برتر حضور یافت و گفت: ما از سپاهان خواهش کردیم که تیم در اتوبوس آماده شود تا بازیکنان به رختکن نرود. اما این که تیم به رختکن برود و پاسخگو نباشد... در نیم ساعت دوم تیمی به زمین نیامد و من فقط باید منتظر داور و ناظرم باشم تا تصمیم درستی بگیرم. قاعدتا بر اساس گزارش بازی، ارکان قضایی کمیته انضباطی درباره نتیجه بازی تصمیم می‌گیرد.

 

17:48 - سرهنگ نورعلی: امنیت در مقابل هتل سپاهان «مثال زدنی» بود.

 

17:47 - سرهنگ نورعلی یگان ویژه اصفهان در گفتگو با فوتبال برتر گفت: تا ساعت 10:30 به ما نگفتند بازی بدون تماشاگر یا بدون تماشاگر است. ما برای هر دو آمادگی داشتیم. بحث هتل با نیروی انتظامی استان بود و نمی‌دانم برنامه چه بود. با این که وظیفه ما نبود، اما آمادگی اسکورت را داشتیم. این کار را هم کردیم و هیچگونه تعرضی هم به تیم اسکورت کننده و اعضای تیم سپاهان نشد و صحیح و سلامت آمدند.

 

17:45 - فتاحی سرپرست سپاهان همچنین گفت: هواداران ما برای این بازی تمهیدات زیادی داشتند. ما به خاطر منافع ملی آمدیم اما پرسپولیس قبول نکرد بازی کند.

 

17:40- توییت یک کاربر: شلنگو وا کردن رو چمن. دیگه تمومه ماجرا!

 

17:43 - تابش مدیرعامل سپاهان گفت: در بازی جام حذفی هم بازی 4 ساعت به تاخیر افتاد که مقصر آن هواداران پرسپولیس بودند. ما به واسطه ازدحام حضورمان در ورزشگاه به تاخیر افتاد. بازیکنان ما آماده بودند که به زمین بیایند ما به ناظر اعلام آمادگی کردیم و همین الان هم اگر برگردند بازی می کنیم.

 

17:42 - اتوبوس پرسپولیس هنوز ورزشگاه فولاد شهر را ترک نکرده و در کنار اتوبوس سپاهان حضور دارد.

 

 

17:39 - مدیرعامل سپاهان ادامه داد: ما قبول کردیم که بیاییم و به بچه ها هم اطلاع دادیم که از هتل بیایند. ما 16:25 به هتل رسیدیم و اصلا لازم نیست که تدارکات به زمین بیاید و ما در رختکن هم آماده بازی بودیم. ما به ناظر گفتیم آماده هستیم و گفتیم تیم داوری سوت بزند تا بازی شروع شود.

 

17:37 - تابش مدیرعامل سپاهان در این خصوص گفت: ما تمام تلاشمان را کردیم و با مقامات کشوری هم صحبت کردیم و 2-3 ساعت در استانداری بودیم و تلاش کردیم به تعویق بیفتد اما طی تماس ها، مشخص شد که این بازی باید بدون تماشاگر برگزار شود. بحث منافع ملی مطرح شد و با با درخواست ما موافقت نشد و گفتند احتمال دارد بازی شما به تاخیر بیفتد و حتی میزبانی تیم ملی گرفته شود و صعودمان به تیم ملی به خطر بیفتد.

 

17:36 - سیامک قلیچ خانی مدیر رسانه ای سپاهان به همراه تابش و فتاحی در حال آمادگی برای مصاحبه با برنامه فوتبال برتر هستند. پس از اظهارات مسئولان پرسپولیس، باید دید که موضع سپاهانی ها چه خواهد بود.

 

17:35 - محمدحسن انصاری فرد عنوان کرد: باتوجه به این که به ما اعلام کردند بازی چهار و ربع است، بچه ها ما راس ساعت در زمین حاضر شدند. به ما گفتند نیم ساعت وقت بدهید اما بازیکنان سپاهان نمی خواستند بازی کنند. چون بازیکنانشان در رختکن بودند و من این را دیدم که سپاهان نمی خواست بازی کند. شما وقتی 4 و 20 دقیقه در استادیوم بودید، تدارکات را کنار زمین نیاوردید؟ ما نهایت همکاری را کردیم و قانون را اجرا کردیم و ما 10 دقیقه هم بیشتر ایستادیوم اما سپاهان نمی خواست بازی کند و تاوانش را هم باید بدهد.

 

 

 

 

17:31 - افشین پیروانی در گفتگو با جماعتی گزارشگر اصفهان گفت: اگر کسی می‌داند چه اتفاقی افتاده به ما هم بگوید، ما طبق قانون در ساعت مقرر آمدیم، ما 30 دقیقه طبق قانون صبر کردیم اما درصدی تقصیر کار نبودیم و قانون هر چه بگوید تابع آن هستیم. کسی نمی‌تواند تصمیم گیری کنید که چه کسی بیاید و چه کسی نیاید. بازی پنج شنبه با شهرخودرو بگویند 5 استادیوم باشید، ما 7 بیاییم، می‌شود؟ ما از همین الان به فکر بازی روز پنج شنبه با شهرخودرو هستیم.

 

 

17:29 - یحیی گل محمدی: ما ساعت 14:45 در رختکن بودیم و طبق برنامه پیش رفتیم. مسئولان برگزاری بازی هم حضور داشتند اما گفتند که سپاهانی ها اعلام کرده اند که نیم ساعت به ما مهلت بدهید. تیم سپاهان 14:25 وارد شدند و 20 دقیقه مهلت برای گرم کردن داشتند اما نمی دانستم چرا حتی تدارکاتشان بالا نیامدند؟

 

 

 

 

 

17:28 - بازیکنان تیم پرسپولیس سوار اتوبوس خود می‌شوند و در حال ترک کامل استادیوم هستند.

 

 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس