روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ April 10 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

تمهیدات شهرداری اصفهان برای پیشگیری از شیوع کرونا؛

شهر ضدعفونی می شود

  • کد خبر 12853
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۱۲/۰۴

پس از انتشار خبر شیوع ویروس کرونا در کشور، شهرداری اصفهان با هدف افزایش آمادگی شهر جهت صیانت از سلامت شهروندان انجام یک سری اقدامات پیشگیرانه و ضروری اولیه را در دستور کار قرار داد.

ضد عفونی کردن اتوبوس های ناوگان اتوبوسرانی اصفهان و رام های قطار شهری از جمله این اقدامات بود که به همت ماموران شهرداری اجرایی شد. به گفته مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان، در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ۱۲ رام فعال و رزرو قطار شهری اصفهان با استفاده از محلول الکترولیز شده کلرید سدیم هر شب پس از پایان سرویس‌دهی روزانه ضدعفونی و گندزدایی می‌شود. گندزدایی پیشخوان های فروش بلیت، گیت های کنترل بلیت، هندریل های پله برقی و پله ثابت، دستگاه های خود پرداز و شارژ بلیت و دکمه های آسانسور نیز در دستور کار این شرکت قرار گرفته است. علیرضا فاتحی همچنین از انجام اقدامات پیشگیرانه شامل ممانعت از حضور پرسنل مشکوک به کرونا، نصب پروسترهای اطلاع رسانی آموزشی به صورت رنگی و کاملا مشخص داخل باکس های قطار شهری و تابلوی اعلانات ایستگاه ها و داخل باکس های رام های قطار شهری خبر داد.
وی اظهار کرد: درصدد تهیه یک کلیپ آموزشی هستیم تا از طریق مانیتور قطارها پخش و برای شهروندان اطلاع‌رسانی آموزشی لازم را انجام دهیم.مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان با بیان نکات لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار، گفت: جای نگرانی وجود ندارد و مردم تنها باید با رعایت این نکات و توصیه‌های بهداشت فردی و اجتماعی، همکاری لازم را در پیشگیری داشته باشند.
 هم چنین عملیات ضدعفونی کردن اتوبوس‌های شهری اصفهان از شنبه شب و در راستای حفظ سلامت شهروندان و کنترل ویروس کرونا آغاز شد. این عملیات هر شب و پس از پایان خدمت رسانی صورت خواهد گرفت.جانشین ستاد مدیریت بحران شهرداری اصفهان نیز  از به کار گیری تمام ظرفیت ها، امکانات و تجهیزات شهرداری اصفهان به منظور پیشگیری و انتقال نیافتن این ویروس خبر داد.
حسین امیری با اشاره به هفت دستور ویژه شهردار اصفهان برای آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی و سایر فضاهای عمومی شهری در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: مدیریت شهری باید به صورت منسجم و هماهنگ عمل کند تا شاهد رؤیت این ویروس در شهر اصفهان نباشیم و بتوانیم تدابیر لازم را در جهت اقدامات مورد نیاز اجرایی کنیم.
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با اشاره به اقدامات شهرداری، گفت: موارد ضد عفونی کننده مورد نیاز در ورودی سازمان‌ها نصب و در دسترس مردم قرار می‌گیرد همچنین سرویس‌های بهداشتی و خدماتی موجود در تمامی ساختمان‌ها و مراکز مرتبط با شهرداری روزانه در چند مورد ضد عفونی می‌شود.وی ادامه داد: تمام شرکت‌های خدماتی سطح شهر موظف شده‌اند ملزومات مورد نیاز مانند ماسک و دستکش را برای کارگران در بخش‌های مختلف شهرداری فراهم کنند.امیری گفت: به منظور تامین سلامت کارگران به ویژه بخش‌های خدماتی و فضای سبز، ضدعفونی ماشین آلات خدمات شهری و گندزدایی آن به صورت روزانه صورت می‌پذیرد.وی، تهیه ماسک و دستکش برای حوزه‌های خدماتی و فضای سبز و بررسی سلامت آنها را از دیگر اقدامات عنوان کرد و گفت: اطلاع رسانی و آموزش‌های لازم انجام شده و ادامه خواهد داشت. معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با تاکید بر لزوم حفظ آرامش شهروندان در شرایط فعلی، خاطر نشان کرد: اقدامات لازم در حال انجام است و جای نگرانی وجود ندارد.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس