روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ April 08 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

تا کنون ؛

ابتلا به کرونا در اصفهان گزارش نشده است

  • کد خبر 12843
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۱۲/۰۳

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تا این لحظه موردی از ابتلا به کرونا در اصفهان گزارش و ثبت نشده است.

آرش نجیمی ، اظهار کرد: علائم بالینی بیماری کرونا، شبیه آنفلوآنزاست، از این رو همه باید به این موضوع توجه کنند.

وی با بیان اینکه هر کس علائم آنفلوانزا و سرماخوردگی دارد، مبتلا به کرونا نیست، گفت: شرط تایید ابتلا به کرونا پس از بررسی آزمایش مخصوص آن مشخص می شود. تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در اصفهان نبوده و اگر علائمی شبیه به کرونا باشد، آزمایش مخصوص انجام و تا بررسی صحت آن نمی توان اظهار نظر کرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی و تیم‌های بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا در همه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی اصفهان برای مقابله با این بیماری خبر داد و افزود: همه تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم انجام شده و بیمارستان های استان در آماده‌باش کنترل و مقابله با بیماری کرونا هستند.

نجیمی تاکید کرد: بیمارستان های استان مشکلی در تامین ماسک و ژل ضد عفونی کننده ندارند. در مورد ماسک، تنها مشکل مواد اولیه وجود داشت که با توجه به همکاری و هماهنگی در استانداری قرار شد، تامین بودجه برای کارخانه های ماسک سازی انجام شود و در اسرع وقت مشکلات تامین مواد اولیه رفع شود.

استفاده از ماسک برای افراد سالم ضرورت ندارد

وی با تاکید براینکه این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد، خاطرنشان کرد: پرهیز از تماس‌های غیرضروری و شستن مداوم دست‌ها با آب و صابون یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

به گفته نجیمی استفاده از ماسک در پیشگیری از کرونا تنها برای افراد بیمار و کسانی که از بیمار مراقبت می کنند، کاربرد دارد و هیچ ماسکی چه فیلتردار چه بدون فیلتر برای افراد عادی نیاز نیست.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس