روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ February 27 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان با شاخص ۶۵ سالم است

  • کد خبر 12755
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۱۱/۲۱

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۶۵ برای ششمین روز متوالی در وضعیت سالم گزارش می شود.

کیفیت هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۶۵ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شد. هم اکنون بر اساس شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای این کلان شهر با میانگین ۹۳ همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۹۶، خیابان استانداری روی عدد ۱۱۲، خیابان‌های پروین روی عدد ۹۷، بزرگراه خرازی و خیابان دانشگاه با میانگین ۷۳ و خیابان رودکی روی عدد ۶۸ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهر‌های استان از جمله کاشان با میانگین ۸۴، شاهین شهر با میانگین ۶۲، مبارکه با میانگین ۵۶ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در سجزی با میانگین ۱۳۳ ناسالم برای گروه‌های حساس است.

هوای نجف آباد امروز با میانگین ۴۵ پاک گزارش می‌شود.

سیستم ایستگاه‌های پایش هوای شهر‌های خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده‌های آن‌ها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منو کسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزن و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس