روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ July 10 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

یارانه‌ دی یک روز زودتر واریز می‌شود

  • کد خبر 12526
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۱۰/۱۸

یارانه دی‌ماه یک روز زودتر از موعد بیستم به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

طبق آنچه که سازمان هدفمندی یارانه‌ها به ایسنا اعلام کرده است یارانه دی‌ماه ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه همزمان با ۱۹ دی‌ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

این در حالی است که با تغییر زمان واریز یارانه‌ها از ماه گذشته، قرار بر این شد تا یارانه نقدی روز بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شود که برای آذرماه اینگونه شد، اما در حالی که برخی خبرها از واریز یارانه در روز بیستم حکایت دارد سازمان هدفمندی یارانه اعلام کرد که پرداخت با توجه به تعطیلی روز جمعه، یک روز زودتر انجام خواهد شد.

یارانه دی‌ماه یکصدوهفتمین مرحله از پرداخت یارانه‌های نقدی از سال ۱۳۸۹ است که با مبلغ ثابت ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر نفر واریز می‌شود.

با وجود شروع غربالگری یارانه‌بگیران از شهریورماه امسال به نظر می‌رسد در حال حاضر نیز بیش از ۷۶ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند.

اما با اصلاح قیمت بنزین و سهمیه‌بندی انجام شده از آبان‌ماه پرداخت نقدی دیگری در کنار یارانه‌ها در دستور کار قرار گرفت که به تناسب اعضای خانوار مبلغ آن متفاوت است و در روز دهم هر ماه برای خانوارهای هدف پرداخت می‌شود.

در حال حاضر، دو مرحله کمک معیشتی برای حدود  ۱۸ میلیون و ۱۲۶ هزار و ۳۷۲ نفر پرداخت شده و مجموع مبلغ واریزی برای خانوارها نیز از حدود ۲۴۰۰ میلیارد تومان مرحله اول به ۲۵۳۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

برخلاف یارانه نقدی که مبلغ ثابتی برای هر نفر با ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است، در کمک‌های معیشتی به تناسب افراد خانوار پرداخت‌ها انجام خواهد شد؛ به‌گونه‌ای که برای خانوارهای تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس