روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ August 09 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان برای عموم ناسالم است

  • کد خبر 12337
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۹/۲۴

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۶۳ برای عموم مردم ناسالم است.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۹۲ در وضعیت سالم ثبت شد.

هم اکنون و بر اساس شاخص لحظه‌ای هوای این کلانشهر با میانگین ۱۶۳ در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان به سبب سکون هوا، وارونگی دما و انباشت غلظت آلاینده ها، کیفیت هوا در شرایط ناسالم است. بنابر پیش بینی‌ها آلودگی هوا تا پایان روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۷۷، خیابان استانداری روی عدد ۱۱۵، خیابان پروین روی عدد ۸۹، خیابان دانشگاه روی عدد ۸۲، بزرگراه خرازی روی عدد ۹۸ و خیابان رودکی روی عدد ۷۸ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهر‌های استان از جمله مبارکه با میانگین ۱۲۱، نجف آباد با میانگین ۱۰۶، کاشان با میانگین ۱۱۰ و شاهین شهر با میانگین ۱۵۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در سجزی با میانگین ۷۹ در وضعیت قابل قبول "سالم" است.

سیستم ایستگاه‌های پایش هوای شهر‌های خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در چهار ماه گذشته قطع است و از داده‌های آن‌ها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس