روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ May 24 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مرگ ده نفر در استان اصفهان بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن

  • کد خبر 12297
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۹/۱۸

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت:از ابتدای امسال ده نفر دچار گاز گرفتگی شده اند و لازم است نکات ایمنی در این خصوص رعایت شود.

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با اشاره به استنشاق گاز مونوکسید کربن به عنوان عامل مرگ ده نفر در استان اصفهان از ابتدای سال تاکنون اظهار داشت: دستورالعمل استفاده ایمن از وسایل گرمایشی و گازسوز توسط مدیریت بحران و شرکت گاز به تمام دستگاه‌ها و خوابگاه‌ها ابلاغ شده است.

او افزود: اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و سازمان نوسازی مدارس موظف شده است در ایمن سازی مدارس در شهر‌ها و روستا‌ها اقدامات لازم را انجام دهد و در همین راستا هشتاد درصد مدارس استان اصفهان ایمن سازی شده اند.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با اشاره به اینکه هنوز هم مدارسی در استان اصفهان از نفت به عنوان وسیله گرمایشی استفاده می‌شود، تصریح کرد: این مدارس در مناطق روستایی صعب العبور واقع شده اند و با این وجود با نظارت سازمان نوسازی مدارس سعی خواهد شد تا استانداردسازی در تمام مدارس استان اصفهان به انجام برسد تا هیچ گونه خطری جان دانش آموزان را تهدید نکند.

او با تاکید بر آموزش و رعایت نکات ایمنی توسط خانواده‌ها به ویژه در منازل مسکونی کوچک گفت: شرکت گاز موظف است با همکاری سازمان هلال احمر توصیه‌های ایمنی و آموزشی را در شهر‌ها و روستا‌ها اجرایی کند تا شاهد حادثه‌های تلخ استنشاق گاز مونوکسید کربن نباشیم.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس