روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ August 09 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سید ابراهیم رییسی در سفر به اصفهان وعده حل مشکلات زیادی را داده تا جایی که امیدواری‌ها برای برطرف شدن برخی از معضلات چندین ساله اصفهان افزایش یافته است؛

مشکلات، حل شدنی است

  • کد خبر 12274
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۹/۱۵

رییس قوه قضاییه در حالی سفر دو روزه خود به اصفهان را به پایان رساند که در این سفر، دغدغه‌های اصفهانی ها را شنید و دغدغه مندان بسیاری را از نزدیک دید و پای صحبت‌های آنها نشست.

 دیدار با کشاورزان اصفهانی که  شخصا پای گلایه‌های آنها نشست و وعده هایی را هم جهت رفع مشکلات‌شان داد. معاونان رییسی، برخی از معضلات استان در حوزه قضا از جمله زندان‌ها و سازمان اسناد و املاک  را بررسی کرده  و از نزدیک مشکلات و وضعیت زیر شاخه‌های دستگاه قضا را مشاهده کردند. رییس دستگاه قضا در اصفهان با صنعتگران و فعالان اقتصادی استان اصفهان دیدار کرد؛ قشری که این روزها به شدت در مضیقه‌های مالی و قانونی گرفتار هستند. رییسی در این دیدار گفت، از مدیر جسور و شجاعی که در این وضعیت، تحریم‌ها  را دور بزند دفاع خواهیم کرد و نباید کوچک‌ترین وقفه‌ای در تولید ایجاد شود. با همه وجود در رونق تولید تلاش می‌کنیم، همه دستگاه‌ها باید در این راه کمک کنند و با حضور شما قطعا این اتفاق رخ می‌دهد. حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی، درباره موضوع اطاله دادرسی خاطرنشان کرد: باید تعداد شعبات دادرسی در حوزه اقتصادی افزایش یابد تا مشکلات اقتصادی بر طرف  شود، بودجه نیز از سوی مجلس اختصاص داده شود، زیرا  هرچه قاضی را تامین کنیم از جرم‌ها کمتر می‌شود.وی در زمینه برخورد با قاچاق تصریح کرد: قاچاق خنجری بر رونق تولید است، باید با قاچاق سازمان یافته که گاهی با چند کانتینر انجام می‌شود برخورد شود، این مسئله بسیار مهمی است، البته لزوم ممنوعیت ورودی کالایی که در داخل آن را داریم نیز بسیار مهم است و باید بر آن تاکید کرد. بخش دیگری از این سفر اختصاص به بازدید از مرکز دادگستری و زیر مجموعه‌های نهادهای قضایی استان داشت. رییسی پس از بازدید سرزده از دادگستری و ز ندان اصفهان در جمع قضات گفت اگر کسی تمکن مالی ندارد حبس او چه دلیلی دارد؟ اما این دینی بر گردن اوست، همچنین درباره مهریه نیز همین موضوع مطرح است. وی ادامه داد:ممکن است فردی در پرداخت دین خود دچار مشکل شود و تاکید داریم اگر کسی تمکن دارد و نمی‌دهد، مستنکف است. نباید زندان کردن آسان باشد بلکه باید جمعیت کیفری کاهش یابد و حتما این قضیه دنبال  شود.
رییسی بیان کرد: همچنین نباید شخصی که برای وثیقه معطل است، زندان شود، سیاست حبس زدایی نکته قابل توجهی است.حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی بیان کرد: اگر برخورد خوبی با فرد شود در ذهن او باقی می‌ماند، از همکاران می‌خواهم به شیوه برخوردها با وجود شلوغی پرونده‌ها دقت کنند، برخوردها باید بسیار خوب و مناسب باشد، زیرا جایگاه ما اقتدار و مهربانی را می‌طلبد.وی با بیان اینکه مهربانی به معنای کوتاه آمدن از قوانین نیست و باید اقتدار و مهربانی را با یکدیگر داشت، افزود: حفظ کرامت همه اجزای دادگستری باید مورد تاکید قرار گیرد. رییسی در پایان این سفر و در نشست خبری با خبرنگاران هم از اختصاص 950 میلیارد ریال برای رفع کمبودهای واحدهای دادگستری استان خبر داد. وی  گفت: 23 نماینده از دستگاه قضا با سفر به شهرستان‌های استان اصفهان از نزدیک در جریان پرونده‌ها و مشکلات  قضایی قرار گرفتند و نتایج را برای  بررسی در شورای عالی استان گزارش دادند. رییسی  افزود: براساس این گزارش‌ها، برخی از واحدهای دادگستری در بخش‌ها و شهرستان‌ها دارای مشکلاتی همچون کمبود فضای فیزیکی و تجهیزات  هستند.رییس دستگاه قضا گفت: سازمان‌های وابسته ازجمله پزشکی قانونی و سازمان زندان‌ها هم دارای مشکلات جدی در برخی از شهرستان بودند که 950 میلیارد ریال اعتبار اولیه برای رفع برخی از این مشکلات در نظر گرفته شد.حجت الاسلام والسلمین سید ابراهیم رییسی  ادامه داد: منابع لازم برای رفع تنگناهای پیش رو از محل اعتبارات  قوه قضاییه و منابع استانی تامین خواهد شد.حجت الاسلام والمسلمین رییسی گفت: استان اصفهان با وجود ظرفیت‌ها در برخی مناطق با کمبودهایی مواجه است  که لازم است برطرف شود.رییس دستگاه قضا  بیان کرد: راهکارهایی هم برای رفع اطاله دادرسی و مشکلات  پرونده‌ها  و زندان‌ها مطرح و مقرر شد برای رفع  این مشکلات اقدام شود.حجت الاسلام والمسلمین رییسی افزود: در نشست شورای عالی قضایی هم تصمیم گیری شد برای رفع مشکل نیروی انسانی ازجمله قاضی و کارمند  همچنین  برای گسترش شبکه فناوری در استان اقداماتی صورت گیرد که این اقدامات در راستای عدالت است و  انتظار می‌رود برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و تقویت بخش قضایی و بخش نظارتی قوه قضاییه تاثیرگذار باشد.رییس قوه قضاییه با جمع بندی تصمیمات سفر برای رفع مشکلات کشاورزان هم موضوع آب استان اصفهان  را حل شدنی دانست و  گفت:  در این نشست مقرر شد کارگروهی تشکیل شود تا ضمن بررسی آرای شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی آب و دیوان عدالت اداری کشور موضوع حقابه کشاورزان اصفهان بررسی و نتایج برای حل مشکل با دولت در میان گذاشته شود.حجت الاسلام والمسلمین  رییسی با بیان اینکه  مقرر شد شورای حل اختلاف کشاورزان تا چند روز آینده تشکیل شود افزود:کارگروهی هم برای پیگیری حقابه کشاورزان تشکیل شده که با مشارکت دستگاه‌های قضا، اجرایی و جامعه کشاورزان تمامی سوابق را مرور کنند تا راهکاری برای حل این مشکل ارائه  شود.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس