روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ August 09 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان سالم است

  • کد خبر 12264
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۹/۱۴

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ۶۸ در وضعیت سالم ثبت شد.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۶۸ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شده است.

هم اکنون شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۷۲ همچنان در وضعیت سالم است.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان ساعات اولیه امروز _پنجشنبه_ به سبب پایداری جو احتمال کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها وجود دارد.

بر این اساس امروز شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۹۴، خیابان استانداری روی عدد ۸۵، خیابان پروین روی عدد ۶۷، بزرگراه خرازی روی عدد ۶۹ و خیابان دانشگاه روی عدد ۶۳ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهر‌های استان از جمله مبارکه با میانگین ۸۷، نجف آباد با میانگین ۶۹ و سجزی با میانگین ۵۸ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در شاهین شهر و کاشان به ترتیب با میانگین ۱۱۲ و ۱۴۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

ایستگاه‌های پایش هوای شهر‌های خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در سه ماه گذشته قطع است و از داده‌های این ایستگاه‌ها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس