روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ June 06 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم

  • کد خبر 12244
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۹/۱۱

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۶۱ در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۱۳۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

در نخستین ساعات روز دوشنبه نیز هوای این کلانشهر با شاخص لحظه‌ای ۱۶۱ در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز دوشنبه با ورود سامانه ناپایدار بارش زا به استان وضعیت کیفی هوا بهبود خواهد یافت.

بر این اساس امروز شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۲، خیابان استانداری روی عدد ۱۴۹، خیابان پروین روی عدد ۱۵۳، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۱۵ و خیابان دانشگاه روی عدد ۱۳۴ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهر‌های استان از جمله مبارکه با میانگین ۷۹، نجف آباد با میانگین ۸۳، سجزی با میانگین ۶۶ در وضعیت قابل قبول سالم " سالم" و در شاهین شهر و کاشان به ترتیب با میانگین ۱۰۶ و ۱۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

ایستگاه‌های پایش هوای شهر‌های خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در سه ماه گذشته قطع است و از داده‌های این ایستگاه‌ها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس