روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ July 08 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

خروجی سد زاینده رود بامداد سیزدهم آذر ماه کاهش می یابد

  • کد خبر 12239
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۹/۱۰

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از کاهش خروجی سد زاینده رود در بامداد سیزدهم آذرماه برای کشاورزان شرق اصفهان خبر داد.

ه نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، حسن ساسانیمعاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اظهار کرد: طبق تصمیم با صنف کشاورزی تامین آب نوبت اول کشت بهنگام پاییزه انجام شد و تلاش بر این است که توزیع آب کشاورزی از ۱۲۰ میلیون متر مکعب افزایش نیابد.

او افزود: از بامداد سیزدهم آذرماه خروجی آب از سد زاینده رود کاهش می‌یابد و توزیع آب در دشت برخوار و مهیار در پایان دهم آذرماه به اتمام خواهد رسید.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای ادامه توزیع مراحل بعدی آب کشاورزی را به وضعیت جوی و بارش ماه‌های آتی وابسته دانست و گفت: مخزن سد زاینده رود ۳۱۸ میلیون متر مکعب و میزان ورودی آب به این سد ۱۸ و خروجی ۸۲ مترمکعب برثانیه است.

او با اعلام کاهش شدید بارندگی نسبت به سال گذشته و بلندمدت بر مصرف بهینه در مصارف گوناگون تاکید کرد و اضافه کرد: از ابتدای سال آبی امسال میزان بارش‌ها ۱۱۲ میلیمتر است که این میزان در سال آبی گذشته ۳۷۵ میلیمتر و در متوسط بلندمدت ۲۲۸ میلیمتر بود که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته آبی با ۷۰ درصد و نسبت به بلندمدت با ۵۱ درصد کاهش بارندگی مواجه بودیم.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس