روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ March 05 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

یوزهای ایرانی به دنبال شکست گربه سیاه؛

تقابل ایران- عراق در اردن

  • کد خبر 12123
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۸/۲۳

تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی عصر امروز و از ساعت 17:30 در اردن مقابل تیم ملی عراق صف‌آرایی می‌کند که این دیدار به نوعی حکم مرگ و زندگی را برای شاگردان ویلموتس داشته و شکست در این بازی می‌تواند به منزله خداحافظی ملی پوشان ایرانی با رقابت‌های جام جهانی 2020 قطر تلقی شود.

تیم ایران که هم اکنون با دو پیروزی مقابل تیم‌های هنگ کنگ و کامبوج و یک شکست مقابل تیم بحرین در رده سوم جدول رده بندی گروه C آسیا قرار گرفته است برای رسیدن به مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2020 قطر حریف دشواری همچون عراق را در پیش دارد. تیم ملی عراق همیشه نقش گربه سیاه را برای ایران بازی کرده که می‌تواند کار را برای ملی پوشان ایرانی دشوار کند به خصوص اینکه این تیم هم اکنون صدرنشین این گروه محسوب می‌شود و از لحاظ آمادگی شرایط بهتری نسبت به تیم ایران دارد.
تاخیر در روند آماده سازی تیم ملی کشورمان برای دیدار حساس با عراق حالا به نگرانی اصلی همه فوتبال دوستان ایرانی تبدیل شده است. تیم ملی که پس از دیدار با بحرین یعنی نزدیک به یک ماه پیش به حال خود رها شده بود،چند روزی است که با حضور ویلموتس، سرمربی بلژیکی تیم ملی کار خود را برای روبه رو شدن در آخرین دیدار دور رفت مرحله مقدماتی رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2022 قطر آغاز کرده، تاخیری که می‌تواند به ضرر یوزهای ایرانی در این دیدار نیز منجر شود. آن چه مسلم است این که رویارویی با تیمی هم چون عراق با بازی با تیم‌هایی همچون هنگ کنگ و کامبوج از زمین تا آسمان متفاوت است و ویلموتس باید تاکتیکی اساسی برای این دیدار حساس بیندیشد؛ تاکتیکی که منجر به پیروزی ملی پوشان ایرانی مقابل تیم عراق در اردن شود. نتیجه‌ای که می‌تواند بار دیگر امیدها برای صعود از این گروه به عنوان تیم اول را افزایش
دهد.  هم اکنون در گروه C رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2022 قطر مرحله مقدماتی، تیم ملی عراق و تیم ملی بحرین هر کدام با هفت امتیاز در رده اول و دوم جدول رده بندی این گروه قرار گرفته اند و هر نتیجه‌ای جز پیروزی می‌تواند شانس حضور در مرحله بعدی را برای ایران کاهش دهد. تیم ملی عراق از ۳ بازی گذشته خود صاحب دو پیروزی برابر هنگ کنگ و کامبوج و یک تساوی مقابل بحرین شده است. آنها هم امتیاز با بحرین و به دلیل تفاضل گل بهتر در صدر جدول قرار دارند که تساوی یا شکست مقابل ایران می‌تواند جایگاه این تیم را به خطر بیندازد.
عراقی‌ها در چند دهه اخیر حسابی موی دماغ فوتبال ایران بوده‌اند. آنها در همین چهار سال گذشته دو بار ترمز فوتبال ایران را کشیدند که یک‌بار آن بسیار تلخ  بود. فوتبال دوستان ایرانی بازی با عراق در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا 2015 را هرگز فراموش نخواهند کردند. تیم آماده کی روش که خودش را برای قهرمانی در این مسابقات آماده کرده بود به صخره سختی چون عراق برخورد کرد و یک اشتباه بچگانه از مهرداد پولادی هم مزید بر علت شد تا عراقی‌ها سوار بر بازی شده و شاگردان کی روش را از گردونه رقابت‌ها خراج کنند. سه سال بعد به‌حکم قرعه دوباره با عراق روبه رو شدیم؛ اما این بار خوش‌شانسی با فوتبال ایران یار بود چراکه بازی با این حریف جان‌سخت، مساوی هم داشت. سرانجام هم در یک بازی احتیاط‌آمیز که بیشتر تیم ملی به دنبال تک امتیاز بازی بود، نتیجه‌ تساوی بدون گل رقم خورد تا از این خوان دشوار به سلامت عبور کنیم؛ اما به فاصله کمتر از یک سال دوباره قرعه‌کشی رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی 2022 که حکم گزینشی جام ملت‌های آسیای 2023 را هم دارد، ایران و عراق را به هم رساند.
دیدار تیم ملی ایران با تیم ملی عراق رنگ و بوی سیاست نیز به خود گرفته است، موضوعی که می‌تواند بازی را از روند عادی خود خارج کرده و بر نتیجه بازی تاثیر بگذارد.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس