روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ February 21 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

استاندار اصفهان اعلام کرد، دولت شرایط لازم برای ساخت مدارس را ندارد؛

رویای مدرسه‌های استاندارد

  • کد خبر 12054
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۸/۱۱

استاندار اصفهان به عنوان عالی‌ترین مقام دولتی دراستان در حالی که می‌گوید دولت شرایط لازم برای ساخت و تجهیز مدارس را ندارد؛ اما وعده داده است 50 مدرسه جدید را تا پایان سال به بهره‌برداری برساند و البته سفره مدارس کانکسی و سنگی را هم برچیند.

 استاندار البته گفته است سهم عمده‌ای از مدارسی که قول ساخت آن را می‌دهد را خیرین خواهند داد و البته مابقی وعده‌ها در این زمنیه را هم لابد بر عهده خود مردم خواهد گذاشت که معضل مدارس کانکسی هم یکی از همین موارد خواهد بود.
همین چند هفته پیش بود که صدای اعتراض یکی از نمایندگان مجلس از وجود مدارس کانکسی آن هم در استان به اصطلاح برخوردار اصفهان بلند شد. سید ناصر موسوی لارگانی، رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در جلسه شورای اداری استان بیان کرد: چه کسی باور می‌کند که در برخی از نقاط اصفهان دانش‌آموزان در کانکس‌های موقت تحصیل می‌کنند؟ نگویید که اصفهان برخوردار است، بیایید و وضعیت اصفهان را ببینید. هر چند تعداد مدارس کانکسی در اصفهان قابل مقایسه با کل کشور نیست؛ اما همین تعداد هم برای استان اصفهان به دلیل شرایط خاص، معضل به حساب می‌آید. مهر امسال رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اعلام کرد ۴ هزار کلاس درس کانکسی در کشور وجود دارد. به گفته رخشانی مهر، به دلیل رعایت عدالت در تخصیص منابع نمی‌توان برای برخی از این مدارس کانکسی که تعداد کمی از دانش آموزان را در خود جای می‌دهد مدرسه و بنا ساخت؛ اما در نهایت تمام دانش آموزان را محق دانست که از فضای آموزشی استاندارد استفاده کنند. دو سوی سکه‌ای که یا استفاده از کانکس و ادامه تحصیل است یا نبود مدرسه و امکانات برای ادامه تحصیل و البته کفه ترازو تا امروز به نفع کلاس‌های کانکسی سنگین‌تر بوده است. اما با وجود  این اظهارات عباس رضایی استاندار اصفهان اعلام کرد که مدارس خشت و گلی در استان اصفهان نداریم و مدارس سنگی و کانکسی از سطح استان اصفهان جمع آوری می‌شود. بر اساس اعلام مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان تنها 13 مدرسه کانکسی در استان وجود دارد که از میان آنها 12 عدد آن در شهرستان فریدون‌شهر قرار گرفته، نقطه‌ای که سوز و سرمای آن در زمستان از هر نقطه دیگر در استان بیشتر است و اتفاقا نیاز به محیطی گرم و استاندارد برای آموزش بیشتر از سایر نقاط احساس می‌شود ضمن اینکه سیستم‌های گرمایشی در این کانکس‌ها هم استاندارد نیست و احتمال بروز حادثه در آنها بسیار زیاد است. موضوع مدارس غیر استاندارد را تقریبا تمام وزرای آموزش و پرورش طی سال‌های اخیر و با بروز چند حادثه دلخراش در این زمینه مطرح کرده‌اند؛ اما همچنان چشم انتظاری برای رفع این معضل وجود دارد. هر چند وزیر تازه نفس آموزش و پرورش وعده برگزاری جشن پایان مدارس خشت و گلی را داده؛ اما معلوم نیست سرنوشت مدارس کانکسی، سنگی و کپری در آینده چه خواهد شد و البته آنچه می‌ماند در زمینه وعده‌های بی عمل عدالت آموزشی است که قرار است همه از آن بهره ببرند؛ اما برخی در این میان تنها نظاره گر وعده‌های دولت‌ها هستند.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس