روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ July 12 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

با راه اندازی سامانه جدید AVL در 1000 دستگاه اتوبوس؛ اصفهان مجهز به مدرن ترین سیستم مدیریت شهری در کشور می‌شود ؛

حمل و نقل هوشمند در شهر!

  • کد خبر 11925
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۷/۲۰

بارها برای بسیاری از ما پیش آمده است که مدت زمان نسبتا طولانی در ایستگاه‌های اتوبوس به انتظار نشسته یا ایستاده و از نامشخص بودن زمان رسیدن اتوبوس گلایه مند باشیم یا اینکه برای برنامه ریزی یک سفر درون شهری با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی دچار مشکل شده و سر قرارمان نرسیده‌ایم و معضلاتی از این قبیل که تمایل ما را به استفاده از این ناوگان کاهش داده و ما را به استفاده هر چه بیشتر از اتومیبل های شخصی برای رفت و آمد در شهر سوق داده است.

 از این رو معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان برای حل و کاهش این معضلات اجرای طرح جدید AVL را در دستور کار خود قرار داده تا با استفاده از تکنولوژی روز با دغدغه‌های کمتری به سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی روی بیاوریم.
AVL به مجموعه‌ای ازسیستم ها و سخت افزارهای شناخته شده اطلاق می‌شود که جهت تشخیص وتعیین موقعیت جغرافیایی یک وسیله نقلیه وانتقال اطلاعات موقعیت آن به مکان دیگرجهت استفاده‌های مختلف مورد استفاده قرارمی گیرد. سامانه AVL (سیستم مکان یاب خودرو) با استفاده از گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن های مختلف به مسافران در هر کجا که باشند، زمان حرکت‌ها و هم پوشانی‌ها را اطلاع خواهد داد و به طور کلی راهنمایی برای استفاده بهتر شهروندان از وسایل نقلیه عمومی است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به راه اندازی سامانه جدید AVL در 1000 دستگاه اتوبوس اصفهان تا پایان سال می‌گوید: با اجرای طرح AVL، سیستم حمل و نقل ارتقا یافته و دغدغه‌هایی که شهروندان در پرداخت دارند به نوعی برطرف خواهد شد.
علیرضا صلواتی می‌افزاید: همچنین با توجه به تنوع روش‌های شارژ و پرداخت، نیازی نیست که از طریق مراجعه به باجه‌ها برای شارژ کارت مراجعه شود، بلکه می‌توان با ارائه خدمات از طریق خودپردازها، تلفن‌های هوشمند و ATM موجب افزایش رضایت شهروندان شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه این طرح با همکاری شرکت صا ایران اجرایی می‌شود، در این باره می‌گوید: خرداد سال گذشته برای شناسایی شرکت‌هایی که داوطلب ارائه خدمات کارت هوشمند شهروندی و پرداخت الکترونیک بودند، فراخوان داده شد که پس از برگزاری جلسات متعدد، شرکت صاایران، ارائه دهنده خدمات صنایع الکترونیک برنده این مناقصه شناخته شد که حدود دو ماه پیش قراردادی نزدیک به ۹۰ میلیارد تومان بین شهرداری و این شرکت منعقد و امضا شد.
منظم شدن سیستم وضعیت حمل و نقل، جلوگیری از توقف‌های بی مورد، رفع مشکلات موجود در این زمینه و رصد رفتار تمام رانندگان از مزیت‌های استفاده از طرح AVL است که صلواتی به آنها اشاره می‌کند و می‌گوید: نصب دستگاه‌های مربوطه این طرح در داخل اتوبوس‌ها افزایش بهره‌وری، ارتقای کیفی، رضایت‌مندی از مدیریت ناوگان عمومی را به دنبال خواهد داشت.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه تا پایان سال ۹۸ این سیستم راه اندازی می‌شود، ادامه داد: با همکاری شرکت‌های دانش بنیان داخلی در حال تولید دستگاه‌های مورد نظر هستیم و تا به روزترین روش مدیریت ناوگان و پرداخت الکترونیک را در اصفهان داشته باشیم. براساس برنامه زمان بندی، فاز نخست این برنامه ۶ ماهه است که تا پایان امسال عملیاتی خواهد شد.
به گفته صلواتی، این سامانه در راستای یکپارچه سازی سیستم حمل و نقل در شهرهای دیگر نیز راه اندازی می‌شود تا هماهنگی بین شرکت‌های اتوبوسرانی متصل به اصفهان که ناوگان آنها وارد اصفهان می‌شود، صورت بگیرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان هم چنین اظهار امیدواری می‌کند که با اجرای این طرح اصفهان به یکی از به روز ترین سیستم‌های پرداخت و مدیریت ناوگان شهری کشور تبدیل شود.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس