روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ August 08 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

افزایش ۱۴ الی ۴۰ درصدی قیمت نان در استان

  • کد خبر 11881
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۷/۱۵

افزایش ۱۴ الی ۴۰ درصدی قیمت نان در استان رییس اتاق اصناف اصفهان گفت: با تصمیم کمسیون کشوریِ تنظیم بازار مبنی بر افزایش قیمت نان در کشور، قیمت نان در استان اصفهان متناسب با شرایط پخت، افزایش قیمت ۱۴ الی ۴۰ درصدی داشته است.

رسول جهانگیری، رییس اتاق اصناف اصفهان گفت: با توجه به اینکه قیمت نان در ۵ سال اخیر در کل کشور، افزایش قیمت نداشته است، کمسیون تنظیم بازار کشور تصمیم به افزایش قیمت نان گرفت.

او ادامه داد: در سال‌های اخیر به دلیل بالا رفتن هزینه حامل‌های انرژی، افزایش قیمت مایه خمیر، افزایش دستمزد کارگران، افزایش هزینه بیمه، اجاره بها و موارد دیگر، هزینه تمام شده پخت نان برای نانوایان  بیش از حد بوده و این درحالی است که با افزایش قیمت این موارد که تامین آن به عهده نانوا بوده است، اما قیمت نان افزایشی نداشته است و دخل و خرج نانوایان با مشکل مواجه شده است.

رییس اتاق اصناف اصفهان ادامه داد: در نهایت کمسیون تنظیم بازار و کمیته آرد کشور تصمیم بر افزایش قیمت نان گرفت و با ابلاغ این موضوع اعلام شد که هر استان به فراخور شرایط اقتصادی تغییر قیمت نان را انجام دهد.

جهانگیری گفت: ما در استان اصفهان سعی کردیم افزایش قیمت را از حداقل شروع کنیم و نسبت به سایر کلانشهرها، کمترین افزایش قیمت نان را داشتیم.

او تاکید کرد: این افزایش قیمت بسته به نحوه تهیه نان، نوع نان، مواد بکار رفته، تعداد کارگران و سایر هزینه‌های نانوایی از ۱۴ الی ۴۰ درصد در سطح استان متغیر است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس