روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ October 13 , 2019
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

معاون وزیر بهداشت:

آخرین اخبار از لردگان/ بر اساس پروتکل وزارت برای شناسایی مبتلایان به HIV اقدام می‌شود

  • کد خبر 11874
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۷/۱۴

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام اقدامات تشخیصی برای شناسایی مبتلایان به HIV در روستای لردگان مطابق با پروتکل و استاندارد است.

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به شهرکرد اظهار داشت: تمام اقدامات تشخیصی برای شناسایی مبتلایان به HIV در روستای لردگان مطابق با پروتکل و استاندارد است و هیچ‌گونه انحرافی از پروتکل وجود نداشته است.

او افزود: چهارمحال و بختیاری از جمله استان‌هایی است که مانند سایر نقاط کشور و بر اساس پروتکل وزارت برای شناسایی مبتلایان به HIV اقدام می‌شود.

رئیسی اضافه کرد: این روستا از جمله روستا‌هایی است که پارسال نیز مواردی از بیماری در آن کشف و در ابتدای امسال هم مبتلایانی شناسایی و تحت درمان قرار گرفتند.

او ادامه داد: پیگیری‌ها در عین رعایت محرمانگی اطلاعات انجام شد و ضمن ارائه آموزش‌ها و اطلاع رسانی، خدمات تشخیصی و مشاوره‌ای به متقاضیان ارائه شد.

رئیسی با تأکید بر لزوم حفظ حرمت و کرامت اهالی پاک و متدین این روستا گفت: افرادی با شایعه پراکنی، به مردم این منطقه بی حرمتی می‌کنند و وزارت بهداشت وظیفه خود می‌داند تمام اقدامات درمانی را در کمال احترام و رازداری به بیماران ارائه کند و در زمینه ارائه خدمات حوزه سلامت، هیچ گونه تفاوتی به لحاظ شخصیتی و شأن بیماران با سایر افراد وجود ندارد و ارائه خدمت عادلانه و شایسته را حق تمامی مردم می‌داند.

او با بیان اینکه هیچ کمبودی در ارتباط با تأمین دارو و ارائه خدمات تشخیصی و مشاوره‌ای در سطح کشور وجود ندارد افزود: با تمام توان در خدمت همه مردم هستیم و تنها تعداد معدودی از تست‌های ویروس HIV در این منطقه همانند سایر نقاط کشور مثبت بوده است.

رئیسی اضافه کرد: اقدامات جاهلانه و منحرفانه از سوی دشمنان هدایت می‌شود و ارتباطی با اهالی روستا ندارد و اهالی روستای مذکور در حال حاضر پیگیر مسائل تشخیصی و درمانی هستند.

او با اشاره به برخی نا آرامی‌ها در آن منطقه ادامه داد: اعتراضات اجتماعی و این نا آرامی‌ها ارتباطی با موضوع نداشته و خود اهالی روستا این روز‌ها با میل و رغبت شخصی در حال مراجعه به مساجد و پایگاه‌ها برای انجام تست و آزمایشات تشخیصی هستند.

رئیسی با بیان اینکه همیشه حق با مردم است گفت: باید با در نظر گرفتن شرایط و دغدغه‌های بیماران و اطرافیان آن‌ها وظیفه اطلاع رسانی، آموزش، تشخیص و درمان را به خوبی انجام دهیم و با آگاهی بخشی از هر گونه سوء‌ استفاده معاندان جلوگیری کنیم.

او با ابلاغ پیام تقدیر و تشکر نمکی وزیر بهداشت از همکاران دانشگاه علوم پزشکی بابت اقدام دقیق و به موقع برای شناسایی مبتلایان و شروع روند درمان بیماران گفت: همکاران ما در خط مقدم بوده و همواره مورد حمایت مجموعه وزارت بهداشت هستند.

درخواست اصلی مردم حضور مسئولان در بین آن‌ها و پیگیری مطالباتشان است

محمدجواد فتحی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد در خصوص موضوع ابتلای تعدادی از مردم روستای "چنارمحمودی" به بیماری HIV، گفت: درخواست اصلی مردم حضور مسئولان در بین آن‌ها و پیگیری مطالباتشان است.

او افزود: حضور هوشمندانه فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) موجی از امید را در بین مردم شهرستان لردگان زنده کرد و باعث شد مردم احساس تنهایی نکنند و همین امر باعث آرام شدن اعتراضات شد.

فتحی بیان کرد: اجازه ندهیم رسانه‌های ضدانقلاب از این موضوع بهره‌ برداری سیاسی کنند، زیرا تجربیات چهل سال گذشته نشان داده این افراد دلسوز مردم نیستند و به دنبال به آشوب کشاندن کشور هستند نه حل مشکلات مردم، در واقع مشکلات مردم را بهانه ایجاد نا امنی می‌دانند.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس