روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ August 09 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مرز خسروی امروز بازگشایی می شود

  • کد خبر 11871
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۷/۱۴

استاندار کرمانشاه گفت: از امروز مرز خسروی کاملا بازگشایی می‌شود.

بازوند استاندار کرمانشاه در نخستین نشست ستاد پیشگیری و هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران  گفت: با پیگیری‌هایی که تا اواخر وقت دیشب انجام دادیم مقرر شد تردد زوار از مرز خسروی از امروز ۱۴ مهر برقرار شود.

استاندار کرمانشاه از مشخص شدن مسیر جایگزین برای تردد زوار از مرز خسروی خبر داد و گفت: این مرز به هیچ وجه به طور مطلق بسته نشد و در خسروی رفت و آمد انجام می گیرد اینکه برخی از کانالها بسته شدن این مرز را عنوان کردند به هیچ وجه صحت ندارد.

استاندار کرمانشاه افزود: البته به خاطر اینکه مرز خسروی تنها مرزی است که از داخل بغداد می گذرد و به دلیل منع ترددی که در بغداد وجود دارد ما نمی توانستیم از این مسیر زوار را عبور دهیم در دیاله عراق برای عبور زوار هیچ مشکلی وجود ندارد و طی این دو روز با رایزنی هایی که صورت گرفت مسیر جدیدی را برای تردد زوار پیدا کردیم.

بازوند گفت: اگر چه اعلام کردند که منع تردد در بغداد هم حل و فصل شده است اما می توانیم این مسیر جایگزین را تعریف کنیم.

بازوند بیان داشت: تمرکز این ستاد بر پیشگیری و افرایش تاب آوری کشور در مقابل حوادث است.

او بیان کرد: قره سو امسال باید به هر شکل ممکن لایروبی شود و گرنه در فصل بارندگی ممکن است مشکل ساز شود.‌ مهندسی رودخانه باید در استان بیشتر جدی گرفته شود. سال گذشته گاماسیاب در سه نقطه طغیان کرد و خساراتی به بار آورد.

بازوند گفت: مصوبه دولت این بود که به مستاجرین مناطق زلزله زده ۴۰ میلیون تسهیلات داده شود و اختصاص زمین به آنها خارج از مصوبه دولت بوده است. با این وجود در راستای تحقق رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل تهدید زلزله به فرصت، به دنبال آن هستیم که این موضوع را محقق کنیم.

او افزود: در دو سال اخیر، در بحث بازسازی روستایی به اندازه ده سال در استان کار انجام شده است، در قانون جدید مدیریت بحران بر لزوم مشارکت مردم در مدیریت بحران ها تاکید شده است که بیانگر اهمیت این موضوع است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس