روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ July 10 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

اعتراض کشاورزان به بستن زودهنگام آب زاینده رود؛

از تهران برای اصفهان تصمیم نگیرید

  • کد خبر 11808
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۷/۰۶

اگرچه اواخر شهریور ماه معاون عمرانی استانداری اصفهان آخرین زمان جریان زاینده رود را ۱۲ مهر ماه اعلام کرده بود، اما اواخر هفته گذشته به یک باره این تصمیم تغییر و قرار شد خروجی سد زاینده رود از پنجم مهر ماه کاهش یابد؛ اما گویا اعتراضات کشاورزان مانع این تصمیم شده است.

همچنین در شبکه‌های اجتماعی به نقل از مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفته شد که براساس رایزنی‌های انجام شده تا پنجم مهر آب تنها برای اصفهان و کانال آبشار در جریان است و برای غرب و رودشت بسته می‌شود و تا هشتم مهر آب در اصفهان و کانال‌های آبشار جاری خواهد بود. عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان شهرستان اصفهان دراین‌باره گفت: با تغییر نظر استانداری اصفهان قرار شد تحویل آب از زاینده‌رود برای غرب اصفهان از ۵ مهرماه و برای شرق اصفهان از هشتم مهرماه قطع شود؛ اما کشاورزان با توجه به تصمیمات قبلی که تا ۱۲ مهرماه برنامه‌ریزی کرده بودند، نسبت به این تصمیم اعتراض کردند. حسین محمدرضایی در خصوص دلایل تغییر تصمیم استانداری اصفهان نسبت به آخرین زمان جریان زاینده‌رود از ۱۲ به ۵ مهرماه، گفت: این اتفاق به دلیل مخالفت آقای احسانی،مدیر حوضه آبریز زاینده‌رود صورت گرفت، چراکه وی از باز بودن زاینده‌رود در مهرماه انتقاد کرده بود، درحالی‌که نمی‌توان کشت را نیمه‌کاره رها کرد.
عضو هیئت‌مدیره نظام صنفی کشاورزان شهرستان اصفهان تصریح کرد: به‌طورقطع مدیر حوضه آبریز زاینده‌رود نمی‌تواند از تهران و راه دور برای زاینده‌رود و کشاورزان تصمیم بگیرد، بلکه باید بعد از حضور در اصفهان و بازدید میدانی از مزارع کشاورزان برای آخرین زمان بازگشایی زاینده‌رود تصمیم گرفته شود. وی با بیان اینکه کشاورزان اصفهانی از قبل برای توزیع آب تا نیمه مهرماه برنامه‌ریزی کرده بودند، تاکید کرد: اگر آب زودتر از این تاریخ بسته شود کشاورزان با مشکل مواجه خواهند شد.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس