روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ July 12 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

در نشست خبری تشریح فعالیت بخش حمل و نقل ستاد مهر شهرداری اصفهان اعلام شد:

راه‌اندازی اتوبوس ویژه معلولان برای نخستین بار در کشور

  • کد خبر 11714
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۶/۲۶

نشست خبری «سه شنبه‌ها با رسانه پاسخگویی در مسیر امید»، صبح دیروز با هدف تشریح فعالیت بخش حمل و نقل ستاد مهر شهرداری اصفهان با شعار «یک شهر مهر» برگزار شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان در این نشست اظهار کرد: مطابق ماده ۹ قانون حمل و نقل، همچنین توافق وزارت صنعت، معدن و وزارت کشور فعالیت‌های تاکسی‌های اینترنتی از ابتدای مهرماه سال جاری تحت نظارت شهرداری انجام خواهد شد. هادی منوچهری ادامه داد: براین اساس تمامی رانندگان فعال در تاکسی‌های اینترنتی مستلزم شرایطی که رانندگان ناوگان تاکسیرانی دارند از جمله حداقل سن ۲۳ سال، نداشتن سوء پیشینه، داشتن کارت سلامت و گواهینامه رانندگی می‌شوند. مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر هیچ اطلاعاتی از میزان شکایات از فعالیت تاکسی‌های اینترنتی وجود ندارد، تصریح کرد: توافق وزارت صنعت و معدن با وزارت کشور درخصوص ساماندهی فعالیت تاکسی‌های اینترنتی قطعا رضایت مردم را در پی خواهد داشت.
وی با اشاره به خدمات سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان در آستانه سال تحصیلی جدید گفت: امسال بیش از ۷۲ هزار دانش‌آموز با استفاده از هشت هزار خودرو در قالب ۵۱ شرکت حمل ونقل دانش آموزی راهی مدرسه می‌شوند. منوچهری با اشاره به فعالیت اکیپ‌های بازرسی سرویس‌های دانش آموزی اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۳۰ نفر بازرس در قالب ۷۵ اکیپ به صورت سیار در سطح شهر تردد کرده و نحوه فعالیت سرویس‌های مدارس را نظارت و بازرسی خواهند کرد. وی تاکید کرد: تمام رانندگان سرویس‌های دانش آموزی دارای گواهینامه رانندگی، گواهی سلامت، کارت شهری و سایر مجوزهای لازم هستند. مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان ادامه داد: بعضی از والدین اصرار دارند که راننده سرویس فرزند آن‌ها خانم باشد درحالی که تفاوتی بین رانندگان خانم و آقا وجود ندارد و تمام رانندگان مجوزهای لازم را دارا هستند. وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر ۵۰ درصد رانندگان ناوگان خانم و ۵۰ درصد از آقایان هستند. منوچهری با اشاره به متحدالشکل شدن لباس فرم رانندگان سرویس مدارس گفت: درحال حاضر براساس هماهنگی انجام شده لباس فرم رانندگان آقا متحدالشکل شده و برای بانوان نیز یک فرم مشخص طراحی شده است. وی گفت: سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ میزان شکایت والدین از فعالیت سرویس‌های مدارس ۴۰ درصد کاهش یافته که امیدواریم امسال نیز شاهد کاهش آمار شکایات باشیم. مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان تاکید کرد: تلفن رسیدگی به شکایات درخصوص نحوه فعالیت تاکسی‌ها به ویژه سرویس مدارس شماره ۳۵۶۸۸۱۰۰ است.
وی گفت: با توجه به اینکه از امسال استفاده از گواهینامه پایه سه به جای پایه دو برای متقاضیان سرویس مدارس بلامانع اعلام شده است، کسری خودرو و راننده در بخش سرویس مدارس رفع می‌شود.
افزایش چهار رام شهری در خط یک مترو
مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان نیز در این نشست اظهار کرد: خط یک متروی اصفهان اسفند ۹۶ با سرمایه‌گذاری حدود سه هزار میلیارد تومان به اتمام رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت. وی افزود: درحال حاضر خط یک مترو اصفهان با ۱۲ رام، از ساعت 6:30صبح تا21:30 شب فعال بوده و درحال جابه جایی مسافران است و سرفاصله زمانی رام‌های آن ۱۱ دقیقه محاسبه می شود. مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان تاکید کرد: با افزایش چهار رام شهری در خط یک مترو، درصدد کاهش سرفاصله زمانی حرکت این وسلیه ایمن و پاک هستیم. وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه ۷۰ هزار مسافر با استفاده از مترو جابه جا می‌شوند، گفت: پیش بینی می‌شود با آغاز سال تحصیلی جدید و افزایش ترددها، این آمار به صد هزارنفر در روز افزایش یابد. فاتحی تاکید کرد: برای سرویس دهی بهتر به شهروندان به ویژه دانش آموزان و دانشجویان در مترو تمام امکانات و تجهیزات مهیا شده است. وی با اشاره به هزینه‌های نگهداری مترو در اصفهان تصریح کرد: درحال حاضر شهرداری ماهانه سه و نیم میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری مترو هزینه می‌کند از این رو انتظار می‌رود شهروندان برای کاهش ترافیک، هزینه‌ها و کمک به کاهش آلودگی هوا برای انجام سفرهای درون شهری خود از این وسیله پاک استفاده کنند. مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان با بیان اینکه خط دو متروی اصفهان با سرعت و پیشرفتی قابل توجه در حال احداث است، گفت: با راه‌اندازی خطوط دو و سه مترو همچنین تکمیل شبکه حمل ونقل ریلی شهر، بی‌شک استقبال شهروندان از این امکان افزایش پیدا خواهد کرد.
 مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی اصفهان و حومه نیز به فعالیت‌های خود در ستاد مهر شهرداری اصفهان اشاره کرد و گفت: بازسازی ۶۰ دستگاه اتوبوس با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان انجام شده است.قدرت ا.. افتخاری با اشاره به شرایط سخت موجود برای خرید اتوبوس‌های نو تصریح کرد: باتوجه به شرایط تحریم ظالمانه دشمنان متاسفانه کارخانجات تولید اتوبوس نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه اظهار امیدواری کرد: با اعتبارات خوبی که در قالب اوراق مشارکت جذب شده، امسال بتوانیم در راستای خرید اتوبوس‌های نو گام‌های ارزشمندی برداریم.
وی ادامه داد: در شهر اصفهان برای نخستین بار در کشور یک اتوبوس ویژه معلولان تجهیز و راه اندازی شده و مورد استفاده این قشر قرار گرفته است.
وی با اشاره به حادثه‌ای که برای یکی از روشندلان شهر در مسیر بی آرتی اتفاق افتاد، تصریح کرد: وقتی حادثه‌ای اتفاق می‌افتد تمام دلایل در یک زمان و مکان مشخص جمع شده و به حادثه تبدیل می‌شود و قطعا دور از انصاف و قضاوت است که در رابطه با حادثه تنها راننده را مقصر بدانیم.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس