روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ July 08 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کاهش بازگشت زندانیان دارای اشتغال به زندان؛

حقوق زندانیان افزایش پیدا کرد

  • کد خبر 116
  • تاریخ خبر ۱۳۹۵/۰۳/۱۰

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور از افزایش حقوق و دستمزد زندانیان در سال 95 خبر داد. رحیم مطهرنژاد گفت: حقوق و مزایای مددجویان ماهر50 درصد شورای عالی کار، نیمه ماهر 38درصد و مددجویان با مشاغل ساده نیز 27 درصد تعیین شده است.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور از افزایش حقوق و دستمزد زندانیان در سال 95 خبر داد.

رحیم مطهرنژاد گفت: حقوق و مزایای مددجویان ماهر50 درصد شورای عالی کار، نیمه ماهر 38درصد و مددجویان با مشاغل ساده نیز 27 درصد تعیین شده است.

وی افزود: در 4 سال گذشته 55 میلیارد تومان به عنوان حقوق و دستمزد به زندانیان پرداخت شده که نسبت به سال های گذشته240 درصد رشد داشته که زندانیان با توجه به نوع کار و مدت زمان فعالیت، حقوق و دستمزد دریافت می کنند.مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور ادامه داد: آمار بازگشت زندانیان دارای اشتغال به زندان کاهش پیدا کرده است و بر همین مبنا این نرخ به یک تا دو درصد رسیده است. مطهرنژاد از صاحبان صنایع و مشاغل، افراد خیر، کار آفرینان و به ویژه از دولت محترم و مجلس شورای اسلامی خواستار توجه به اشتغال زندانیان شد.

وی گفت: زندانیان در دو مقطع دوران محکومیت و پس از آزادی نیاز به کار دارند که اگردستگاه های مسئول و مردم کشورمان به این مهم عنایت فرمایند، آسیب های اجتماعی کمتری در کشور تولید و هزینه های نظام اسلامی برای اداره زندانیان کاهش پیدا خواهد کرد.

 

 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس