روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ August 09 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ازسرگیری پرواز اصفهان- دمشق پس از ۸ سال

  • کد خبر 11592
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۶/۱۲

نخستین پرواز اصفهان -دمشق پس از ۸ سال و با رعایت امنیت کامل در شهر دمشق سوریه زوار اصفهانی را راهی حرم حضرت زینب (س) کرد.

فروردین سال ۹۰ بود که آخرین گروه از زوار ایرانی برای زیارت حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) راهی دمشق شدند و پس از آن به دلیل وقوع جنگ تنها مدافعان حرم بودند که برای دفاع از حرم مطهر خواهر گرامی امام حسین (ع) راهی کشور سوریه شدند.

پس از اتمام جنگ در شهر دمشق قرار بر این بود که پرواز‌های اصفهان -دمشق از ۱۹ شهریور سال ۹۶ برقرار شود، اما به دلیل جنگ داخلی در کشور سوریه این پرواز انجام نشد تا نخستین پرواز اصفهان-دمشق پس از گذشت ۸ سال و با رعایت امنیت کامل در شهر دمشق امروز صبح انجام شود.

به این ترتیب زوار ایرانی حرم حضرت زینب (س) در سومین روز از محرم و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان در حالی راهی سوریه می‌شوند که یاد شهدای مدافع حرم را نیز زنده می‌کنند.

این پرواز ساعت ۹ و ۱۱ دقیقه امروز و با تأخیر یک ساعت و ۲۰ دقیقه‌ای، با هواپیمای شرکت هواپیمایی شام وینگز سوریه به سمت دمشق پایتخت کشور سوریه پرواز کرد و قرار است سه‌شنبه هر هفته به صورت مداوم انجام گیرد که در هر پرواز ۱۷۰ زائر راهی سوریه خواهند شد.

لازم به ذکر است فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان پس از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان دومین فرودگاه در کشور است که مجدداً مسیر پروازی به دمشق را برقرار کرده و شهروندان اصفهانی می‌توانند از این پس از فرودگاه اصفهان مستقیماً به کشور سوریه سفر کنند.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس