روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ June 05 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رصدِ آسمانِ شهر

  • کد خبر 11579
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۶/۱۱

سرپرست مرکز نجوم ادیب از برگزاری ۲۶۷ اُمین برنامه رصد عمومی زیر آسمان اصفهان شامل رصد ماه و سیارات، بازدید از رصد خانه ادیب و بازدید از نمایشگاه نجوم ادیب ویژه شهروندان و علاقه‌مندان خبر داد.

رضا شهباز، سرپرست مرکز نجوم ادیب گفت: با نگاه کردن به آسمان حس تواضع در انسان بیدار می‌شود که این امر زمینه‌ساز بهداشت روانی و فردی جامعه و جلوگیری از ناهنجاری‌ها خواهد شد. رصد آسمان حس فروتنی بر اثر مشاهده آسمان شب در انسان ایجاد می‌کند که این حس موجب کاهش جرایم در جامعه شده ضمن اینکه موجب ایجاد شادی درونی در جامعه خواهد شد.

او افزود: ۲۶۷ اُمین برنامه رصد عمومی زیر آسمان اصفهان شامل رصد ماه و سیارات، بازدید از رصد خانه ادیب، بازدید از نمایشگاه نجوم ادیب و سخنرانی نجومی است که از سوی مرکز نجوم ادیب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود.

سرپرست مرکز نجوم ادیب با تشریح نمایشگاه نجوم ادیب بیان کرد: این نمایشگاه شامل غرفه‌های پرسش و پاسخ، کودک، هوا و فضا، آزمایش نجومی و هولوگرام نجومی است.

رضا شهباز در ادامه گفت: برنامه "زیر آسمان اصفهان"، ۱۴ شهریورماه از ساعت ۲۰ در مرکز نجوم ادیب روبروی آرامگاه بانو امین برگزار می‌شود که تاکنون استقبال از این برنامه بسیار خوب بوده و شهروندان برای شرکت در آن نیاز است بلیط ورودی تهیه کنند.

او در ادامه گفت: زیر آسمان اصفهان به منظور ترویج علم نجوم و علاقه‌مند کردن شهروندان به اوقات فراغت علمی و آموزشی، برنامه ریزی شده است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس