روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ February 21 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

وقتی هنوز استادیوم های تیم های لیگ برتری شرایط لازم را برگزاری مسابقات ندارند؛

تاخیری که به کار نیامد!

  • کد خبر 11574
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۶/۱۰

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر مرزهای استان اصفهان در حوزه زاینده‌رود می‌تواند تامین آب آشامیدنی مردم این استان را با 5 میلیون جمعیت به خطر بیندازد و طرحی خطرناک است.

در حالی که مسئولان فدراسیون فوتبال، شروع برگزاری نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر را به دلیل استاندارد نبودن استادیوم های تیم های لیگ برتری به تاخیر انداخته و باشگاه های مختلف را ملتزم به رعایت تمام موارد ایمنی کرده بودند؛ اما با وجود برگزاری دیدارهای دو هفته آغازین فصل جدید، هنوز خبری از رفع کامل نواقص در ورزشگاه ها به گوش نمی رسد.
افزایش درگیری ها میان تماشاگران و ایجاد شرایط ناامن به هنگام برگزاری بسیاری از دیدارهای فصل گذشته رقابت های لیگ برتر، فدراسیون فوتبال کشور را بر آن داشت تا برای برگزاری لیگ برتر نوزدهم سه شرط اساسی شماره گذاری صندلی ها، بلیت فروشی الکترونیک و نصب دوربین های امنیتی را مطرح کرده تا از تکرار وقوع حوادث تلخ فصل گذشته جلوگیری کند.
 سئول نشینان که پافشاری زیادی روی این تصمیم داشتند حتی برگزاری فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر را به تاخیر انداختند تا شرایط برای برگزاری دیدارهای لیگ آماده شود؛ اما گزارش های منتشره از برگزاری دیدارهای دو هفته اول این دوره از مسابقات نشان می دهد که هیچ کدام از شرط های فدراسیون کاملا  اجرایی نشده است.
بلیت ‌فروشی الکترونیک
در سال‌های اخیر بلیت کاغذی به معضلی در فوتبال ایران تبدیل شده بود و اختلالات زیادی را برای برگزاری مسابقات ایجاد کرده بود. این معضل تا جایی پیش‌ رفت که کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های ایرانی را به‌دلیل ورود بیش از حد ظرفیت تماشاگر به ورزشگاه جریمه کرده بود. در همین راستا، فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت که تمام بلیت‌فروشی‌ها به‌صورت الکترونیکی انجام شود و هیچ بلیتی به‌صورت کاغذی به فروش نرسد. این تصمیم در گام اول، مثبت به‌نظر می‌رسید، اما با گذشت دو هفته از لیگ برتر مشخص شد که گیت‌های نصب‌شده، ظرفیت این تعداد از تماشاگر را ندارند و خیلی‌زود از کار می‌افتند. یکی دیگر از مشکلاتی که فدراسیون نتوانست جلوی رخ دادن آن را بگیرد، حضور بیش از حد تماشاگران در استادیوم بود. در این لیگ هم ارقامی که برای بلیت‌های فروخته‌شده اعلام می‌شود، هیچ هم‌خوانی با تعداد تماشاگران حاضر در استادیوم ندارد.
شماره‌گذاری صندلی‌ها
یکی دیگر از مشکلاتی که همواره با فوتبال ایران دست به گریبان بوده ، شماره‌گذاری صندلی‌ها و نشستن هواداران روی صندلی‌های خودشان است. فدراسیون فوتبال، یکی دیگر از شرط‌هایش را به شماره‌گذاری صندلی‌ها اختصاص داده بود؛ اما طی مدتی که از برگزاری لیگ برتر ایران می‌گذرد، هنوز هم افراد، روی صندلی خودشان نمی‌نشینند و این یعنی یکی دیگر از شرط‌هایی که فدراسیون فوتبال برای برقراری نظم اولیه در استادیوم‌ها گذاشته بود، به نتیجه نرسیده و شکستی دیگر در کارنامه فدراسیون فوتبال به ثبت رسیده است.
نصب دوربین های امنیتی
یکی از راه‌های اساسی و موثر که برای شناسایی تماشاگران متخلف در کشورهای صاحب فوتبال استفاده می‌شود، دوربین‌های امنیتی است. فدراسیون فوتبال هم برای جلوگیری از درگیری‌ها و خونریزی‌ها دست به دامن این روش شد و اعلام کرد که باید دوربین‌ها در همه نقاط ورزشگاه‌ها فراهم شود؛ اما در هفته دوم لیگ برتر و جایی که دروازه بان دوم استقلال بعد از پایان مسابقه با برخورد یک شی به سرش مصدوم و دچار خونریزی شد، هیچ خبری مبنی بر دستگیری تماشاگر متخلف منتشر نشد تا مشخص شود که این طرح هم با شکست مواجه شده و فدراسیون فوتبال در فراهم کردن این شرط هم ناکام مانده است.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس