روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ May 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ابتکار مطرح کرد:

اهمیت سرمایه‌های طبیعی در کنار اقتصاد و نیروی انسانی

  • کد خبر 115
  • تاریخ خبر ۱۳۹۵/۰۳/۱۰

رییس سازمان محیط زیست کشور گفت: امروزه سرمایه طبیعی در کنار سرمایه های اقتصادی و انسانی در جهان از اهمیت بالایی برخوردار است.معصومه ابتکار در حاشیه بازدید از مرکز آموزش های محیط بانی دانشکده محیط زیست، ضمن قدردانی از زحمات محیط بانان اظهار کرد: امروز در شرایطی هستیم که موضوع محیط زیست در جهان از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است.

رییس سازمان محیط زیست کشور گفت: امروزه سرمایه طبیعی در کنار سرمایه های اقتصادی و انسانی در جهان از اهمیت بالایی برخوردار است.معصومه ابتکار در حاشیه بازدید از مرکز آموزش های محیط بانی دانشکده محیط زیست، ضمن قدردانی از زحمات محیط بانان اظهار کرد: امروز در شرایطی هستیم که موضوع محیط زیست در جهان از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است.

ابتکار در مورد برگزاری اجلاس جهانی محیط زیست، افزود: این گردهمایی از بزرگ ترین گردهمایی های جهانی وزرا محسوب می شود که ۱۷۵ کشور و ۱۳۲ وزیر محیط زیست در عالی ترین جایگاه خود شرکت کردند تا برای حل مشکلاتی که گریبانگیر جهان است همکاری کرده و تبادل نظر کنند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تاکید کرد: این امر نشان دهنده مسایل محیط زیست و معضلات متعدد مربوط به آن از جمله بحث تنوع زیستی و مقابله با روند فزاینده افزایش زیست بوم ها و از دست رفتن سرمایه طبیعی جهان است.

وی گفت: امروز سرمایه طبیعی در کنار سرمایه های اقتصادی و انسانی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه سرمایه ای برای تعالی معنوی و مادی انسان محسوب می شود تا دستاورد خوبی برای خود و همنوعان خود داشته باشد و لازمه این امر، حفاظت از طبیعتی است که از سوی خداوند به انسان داده شده است.

سازمان محیط زیست ۱۱۴ شهید تقدیم کشور کردابتکار افزود: بحث تنوع زیستی و مقابله با روند فرسایشی زیست‌بوم‌ها امر مهمی است که همواه باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که سرمایه طبیعی در کنار سرمایه انسانی قرار دارد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه در جهان امروز مخاطرات فراوانی محیط زیست و حافظان محیط زیست را تهدید می‌کند، تصریح کرد: ۱۱۴ محیط‌بان شهید تقدیم کشور جمهوری اسلامی شده است و باید به این نکته نیز اذعان داشت که این تهدید و آسیب‌ها در سطح جهان همچنین در کشور ما نیز ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: محیط‌بانان افرادی هستند که به منظور حفظ محیط زیست و منابع طبیعی در مقابل تهدید، طمع‌ها، تهمت‌ها و تخریب‌ها شجاعانه ایستادگی کرده‌اند و امروز به عنوان نمادی از افتخار ملی در کشور محسوب می‌شوند.

ابتکار با اشاره به اینکه محیط‌بانان نماد سربلندی، دانش، دانایی و اخلاق در جامعه هستند که به وظیفه خود به نحو احسن و مطلوب عمل می‌کنند، تصریح کرد: این افراد با سربازان وطن که به نوعی از مرز و بوم این کشور دفاع می‌کنند، تفاوتی ندارند.

بهبود شرایط محیط‌ بانان در دستور کار سازمان

وی بیان کرد: تلاش دولت یازدهم در راستای ارتقای جایگاه شغلی و معیشتی محیط‌بانان قابل تقدیر است، چرا که در سراسر کشور محیط‌بانان اقدامات ارزنده و مطلوبی را برای حفظ عرصه‌های طبیعی انجام داده‌اند. ابتکار با بیان اینکه دولت یازدهم تحت عنوان دولت محیط زیست پای به عرصه فعالیت نهاده است، گفت: همه افراد، نهادها و دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به عملی شدن این شعار اهتمام جدی داشته باشند که به اهداف عالی مدنظر در حوزه محیط زیست دست پیدا کنیم
.

وی با بیان اینکه محیط‌بانان در سنگر دفاع از طبیعت ایران با توانمندی‌های بالای خود وظایف خطیری را انجام می‌دهند، افزود: بسیار خرسند هستیم که در طی سال‌های اخیر مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی نظام در رابطه با محیط زیست و حفاظت از منابع طبیعی را اعلام کرده‌اند.

ابتکار اظهار کرد: تمامی محیط‌بانان موظف هستند ۱۵ بند سیاست کلی ابلاغی مقام معظم رهبری را فرا گرفته تا عملکرد خوبی را در این بخش شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه در کنار تمامی اقدامات، بهبود شرایط محیط‌بانان، ارتقای وضعیت معیشتی و شغلی آنها در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد، گفت: اصلاح ساختار یگان و نهایی کردن آیین‌نامه اجرایی از جمله اموری است که نسبت به آن اهتمام جدی وجود دارد.

آموزش ۸۵۰ محیط بان طی سال گذشته

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با تاکید بر لزوم توجه به امر آموزش، گفت: سال گذشته ۸۵۰ نفر از محیط‌بانان تحت آموزش قرار گرفتند و تمام تلاش سازمان در راستای پر کردن خلاء کمبود نیرو معطوف شده است، به گونه‌ای که سال ۹۳، ۴۵۰ نفر در حوزه یگان حفاظت استخدام شدند.

ابتکار با بیان اینکه آزمون تایید صلاحیت محیط‌بانان باید ادامه یابد تا بهترین خروجی را در این بخش به همراه داشته باشد، تصریح کرد: موضوع درجه‌بندی محیط‌بانان از جمله اموری حائز اهمیتی است که باید پیگیری شود همچنین مزایای مرتبط با درجه محیط‌بانان نیز باید ادامه پیدا کند.

وی گفت: امسال نیز همانند سال های گذشته روز محیط‌بان که مصادف شده است با ولادت امام رضا (ع) با حضور شخصیت‌های برجسته نظام برگزار می‌شود.

ابتکار افزود: در بحث ارتقای معیشت مبحث ۳

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس