روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ February 27 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مرگبارترین تصادف‌ها در کدام کشور‌ها رخ داده است؟

  • کد خبر 11484
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۵/۳۱

شورای ایمنی حمل و نقل اروپا کشور‌های مختلف را بر اساس آمار مرگ و میر ناشی از تصادف‌های جاده‌ای دسته‌بندی کرده است.

شین‌هوا، آمار‌های اخیر حاکی از آن است که کشور‌های اروپای شرقی در سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) بالاترین آمار تلفات جاده‌ای را در سرتاسر اتحادیه اروپا داشته‌اند. اما در کل آمار مرگ و میر ناشی از حوادث جاده‌ای در اتحادیه اروپا در دو دهه اخیر به نصف کاهش یافته است.

بر اساس داده‌های «شورای ایمنی حمل و نقل اروپا»، در کل بیش از ۲۵۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۸ جان خود را در تصادفات جاده‌ای در اتحادیه اروپا از دست داده‌اند. این آمار در سال ۲۰۰۱ بیش از ۵۵۰۰۰ نفر بود.

در سال ۲۰۰۱، کشور‌های حوزه بالتیک از نظر آمار بالای حوادث جاده‌ای بسیار خطرناک بودند. به طوریکه کشور‌های لیتوانی و لتونی در سال ۲۰۱۸ به ترتیب ۲۳۶ و ۲۰۲ کشته به ازای هر یک میلیون نفر داشته‌اند. اما ۱۷ سال بعد، این دو کشور بیشترین پیشرفت را از نظر کاهش تعداد مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای در اتحادیه اروپا داشته‌اند.

در سال ۲۰۱۸، کشور رومانی بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از حوادث جاده‌ای را داشته است. (۹۶ کشته به ازای هر یک میلیون نفر) در رتبه دوم کشور بلغارستان با ۸۷ مرگ به ازای هر یک میلیون نفر قرار گرفته است. اما با وجود اینکه این دو کشور خطرناک‌ترین جاده‌ها را در اتحادیه اروپا داشته‌اند، توانسته‌اند آمار مرگ و میر ناشی از حوادث جاده‌ای را به زیر ۱۰۰ نفر به ازای هر یک میلیون نفر برسانند. در نتیجه در دو سال گذشته، تعداد کشته‌های هیچ کشوری در اتحادیه اروپا به بالای ۱۰۰ نفر به ازای هر یک میلیون نفر نرسیده است.

مرگبارترین تصادف‌های جاده‌ای در کدام کشور‌ها رخ داده است؟   عکس

کشور نروژ با ۲۰ کشته به ازای هر یک میلیون نفر، به امن‌ترین کشور اتحادیه اروپا از نظر مرگ و میر جاده‌ای تبدیل شده است. در رتبه دوم کشور سوئیس با ۲۷ کشته به ازای هر یک میلیون نفر قرار گرفته است. انگلیس از سال ۲۰۰۱ تاکنون آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای را به نصف کاهش داده است و توانسته است به رتبه سوم امن‌ترین کشور در اتحادیه اروپا از نظر تصادفات جاده‌ای تبدیل شود. آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات در انگلیس ۲۸ نفر به ازای هر یک میلیون نفر است. در رتبه‌های بعدی کشور‌های ایرلند و دانمارک قرار دارند.

کشور کوچک مالتا تنها کشور در اتحادیه اروپاست که آمار آن از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ با ۱۲.۵ درصد افزایش همراه بوده است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس