روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ February 28 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سپاهان و ذوب آهن امیدوار در شروع لیگ ؛

لطفا قهرمانی!

  • کد خبر 11480
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۵/۳۰

فصل جدید فوتبال در ایران در حالی امروز با برگزاری دیدار تیم‌های پرسپولیس تهران و پارس جنوبی روی ریل شروع قرار می‌گیرد که تیم‌های اصفهانی حرف‌های زیادی برای گفتن در این دوره از مسابقات خواهند داشت. طلایی پوشان نصف جهان برای کسب ششمین قهرمانی پا به میدان می‌گذارند و سبزپوشان اصفهانی نیز نگاهی جدی به ورود به جمع مدعیان خواهند داشت.

مدعی و آماده همچون سپاهان
تیم فوتبال سپاهان که در فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور در آخرین گام از کسب جام قهرمانی بازمانده بود، در فصل جدید این مسابقات تمام ابزارهای لازم برای صدرنشینی را به کار گرفته تا مدعی بی چون و چرای قهرمانی این دوره نام بگیرد.
مسئولان این باشگاه اصفهانی که تیم‌شان در دوره گذشته رقابت‌های لیگ برتر بار دیگر توانسته بود چهره یک تیم مدعی را به نمایش بگذارد با پایان یافتن رقابت‌ها در اولین گام، قرارداد امیر قلعه نویی را تمدید کردند تا پر افتخارترین مربی تاریخ لیگ همچنان سکاندار هدایت طلایی پوشان نصف جهان در فصل جدید باشد. آنها در دومین گام تلاش کردند که حضور پررنگی در بازار نقل و انتقالات داشته باشند که خرید محمدرضا حسینی و امید نورافکن به خوبی گواه این مسئله است. حفظ اسکلت اصلی این تیم نیز یکی دیگر از نقاط قوت زرد پوشان در فصل جدید محسوب می شود. سپاهان در فاز دفاعی تغییر چندانی نسبت به گذشته نداشته و در این خط تنها سیاوش یزدانی را از دست داده است که جورجی ولسیانی، مدافع سابق نساجی جانشین او شده و خیال قلعه‌نویی از این بابت آسوده است. نقطه اتکای قلعه‌نویی در فاز دفاعی، حضور نیازمند در درون دروازه و هماهنگی بالای مدافعان سپاهان است. در خط میانی اما سپاهان نسبت به فصل گذشته تقویت شده است. زردپوشان اصفهانی اگرچه مهرداد محمدی را از دست دادند؛ اما با جذب حسینی، شاه‌ماهی نقل و انتقالات را شکار کردند. سپاهانی‌ها همچنین امید نورافکن را به صورت قرضی به فهرست خود اضافه کردند تا خط میانی تیم‌شان را بیش از پیش مستحکم کنند. حضور حسینی آماده در کنار کومان، کریمی، نورافکن و شهباززاده قدرت تهاجمی این تیم را افزایش داده و دست قلعه‌نویی را برای تغییرات تاکتیکی باز گذاشته است. در فاز تهاجمی سپاهان در بهترین شرایط چند فصل اخیر خود قرار دارد. کی‌روش استنلی که عنوان آقای گلی فصل قبل را یدک می‌کشد، یک فصل دیگر در سپاهان ماندگار شده و به همراه قربانی زوج خط حمله را تشکیل می‌دهند. طلایی پوشان نصف جهان از جمله تیم‌هایی بودند که خیلی زود نیز برنامه‌های آماده سازی برای شروع مقتدرانه در نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر را آغاز کردند تا با آمادگی هر چه بیشتر پا به میدان این مسابقات بگذارند.
جدال با تیم تازه وارد در اولین گام
 شاگردان امیرقلعه نویی در اولین گام از نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور باید فردا شب در یک بازی خارج از خانه از ساعت 20:30 مقابل تیم تازه وارد شاهین شهرداری بوشهر قرار بگیرند. تیم بوشهری که بعد از سال‌ها بار دیگر مجوز حضور در رقابت‌های لیگ برتر را به دست آورده است، از بازیکنانی جوان بهره می‌گیرد. عبدا... ویسی که چند دوره گذشته توانسته بود تیم جوان استقلال خوزستان را به مقام قهرمانی در رقابت‌های لیگ برساند، امیدوار است در این دوره نیز با تیم جوان بوشهری که از حمایت همه جانبه مردمان خونگرم این شهر بهره می‌گیرد، تیمی خوب را روانه میدان کند. حضور یک دروازه بان آماده، یکی از نقاط قوت تیم شاهین شهرداری بوشهر در این فصل به شمار می‌رود که می‌تواند دردسرهای زیادی برای مهاجمان سپاهان در این بازی ایجاد کند. روی کاغذ با توجه به شرایط دو تیم، شانس با طلایی پوشان نصف جهان  است به خصوص این که شاگردان قلعه نویی به دنبال شروع قدرتمند در لیگ و جمع آوری تمام امتیازات هستند.

خطرناک و کوبنده همچون ذوب آهن
 سبزپوشان اصفهانی اگر چه در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر هیچ گاه نتوانسته‌اند به مقام قهرمانی در این بازی‌ها دست یابند؛ اما همواره از تیم‌های قدرتمند و قابل احترام در این مسابقات شناخته شده‌اند. ذوبی‌ها که فصل گذشته بازگشت رویایی به این رقابت‌ها داشتند و در دیدارهای پایانی لیگ عملکرد خیره کننده را از خود به نمایش گذاشته بودند با پایان این مسابقات سریع دست به کار شده و قرارداد علیرضا منصوریان را تمدید کردند تا برخلاف دوره‌های گذشته، دوران آماده سازی را بدون شتاب و عجله پشت سر بگذارند. تیم ذوب آهن بر خلاف دیگر تیم همشهری حضور چندان چشمگیری در بازار نقل و انتقالات نداشت و برخی از ستاره‌هایش در فصل گذشته مانند محمدرضا حسینی و «اوسوگا» مهاجم نیجریه‌ای را از دست داد. بازگشت سربازهایش و همچنین محمد رضا خلعتبری می‌تواند نقطه قوت این تیم در فصل جدید باشد. ذوب‌آهن در فاز دفاعی تغییر چندانی نسبت به گذشته نداشته است، اگرچه ذوبی‌ها در درون دروازه رشید مظاهری دروازه‌بان کهنه‌کار خود را از دست داده‌اند و این امر می‌تواند تا حدودی آنها را با چالش مواجه کند. در خط میانی اما ذوب‌آهن نسبت به فصل گذشته تقویت شده است. حضور اسماعیلی‌فر آماده در کنار حدادی‌فر، نیک‌نفس و عباسی قدرت تهاجمی این تیم را افزایش داده و دست منصوریان را برای تغییرات تاکتیکی باز گذاشته است. در فاز هجومی ذوب‌آهن همچنین اوساگونا را از دست داد؛ اما کریسانتوس، مهاجم تازه وارد این تیم در صورت آماده بودن می‌تواند زوج خوبی را در کنار مطهری بسازد.
جدال ذوب آهن- سایپا با چاشنی انتقام
 شاگردان منصوریان را می‌توان به واسطه حضورشان در رقابت‌های آسیایی یکی از آماده‌ترین تیم‌های حال حاضر لیگ نامید. ذوبی‌ها که دو دیدار سنگین را در چهارچوب مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با تیم الاتحاد پشت سرگذاشته اند، با بررسی نقاط ضعف و قوت‌شان پا به فصل جدید رقابت‌های لیگ می گذارند. سبزپوشان اصفهانی در حالی امشب مقابل تیم سایپا قرار می‌گیرند که در آخرین دیدارشان با این تیم در ورزشگاه فولاد شهر متحمل شکست سنگینی شده‌اند و این بازی می‌تواند به منزله انتقام از این تیم باشد. سایپایی‌ها، تیمی جوان هستند و از قدرت هجومی بالایی بهره می‌برند. بزرگ‌ترین نقطه قوت این تیم نیروی جوان بازیکنانش و انگیزه بالای آنهاست. شاگردان صادقی، در فاز دفاعی از دروازه‌بان خوبی بهره می‌برند و حامد فلاح‌زاده می‌تواند دردسرهای زیادی برای مهاجمان ذوب‌آهن بسازد.
در فاز هجومی نیز سایپا از قدرت بالایی برخوردار است. حضور آرمان رمضانی در کنار علیاری می‌تواند خط حمله زهرداری برای این تیم بسازد. نتیجه این دیدار برای هر  دو تیم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می‌تواند شروع خوبی را برای آنها رقم بزند. باید منتظر ماند و دید کدام مربی می‌تواند به اهداف خود دست پیدا کند.

 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس