روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ May 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کنترل حریق در بیمارستان میلاد

فقط دود ناشی از آتش به طبقات بالای بیمارستان سرایت کرد

  • کد خبر 11423
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۵/۲۵

افسر کشیک آتش نشانی گفت: عملکرد دقیق سیستم اعلام حریق در بررسی های ثانویه مشخص می شود اما با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی از سرایت آتش به نقاط دیگر بیمارستان جلوگیری شد.

پورابراهیم افسر کشیک آتش نشانی با اشاره به اینکه با بررسی ابتدایی فعالیت سیستم اعلام حریق در موقعیت متوجه شدیم که سیستم در زمان بروز آتش سوزی در بیمارستان میلاد اصفهان، حریق را اعلام کرده گفت: با توجه به خروج اولین دود از موقعیت آتش سوزی امکان دارد که شخصی بلافاصله متوجه آتش سوزی شود و با سازمان آتش نشانی تماس بگیرد اما از نظر اینکه آیا سیستم اعلام حریق دقیقا درست عمل کرده یا خیر باید در بررسی های ثانویه مشخص شود و با توجه به اینکه هنوز در حال پاکسازی محل هستیم هنوز برای این قضاوت که شاید سیستم کمی تاخیر داشته و یا درست عمل نکرده زود است.

او ادامه داد: هیچ آسیبی جانی در طبقات فوقانی بیمارستان رخ نداد و فقط مقداری دودگرفتگی در طبقات چهار ، پنج ، شش و طبقه ای که اتاق عمل وجود دارد ایجاد شد که خوشبختانه بدون آسیب به بیماران رفع خطر شد و بیمارانی که در آن طبقات بودند به طور موقت به اتاق های مجاورمنتقل شدند.

افسر کشیک آتش نشانی ادامه داد: در طبقه ای هم که اتاق عمل بود مشکلی ایجاد نشد و تنها مسئله ورود دود به اتاق بود که مشکلی جدی ایجاد نکرد.

پورابراهیم در پایان گفت: من افتخار میکنم به حضور به موقع همکاران و عملکرد خوب آنان و در بررسی که انجام دادیم حریق در لحظات اولیه کنترل شد و نکته مهم اینجاست که در چنین شرایطی اکیپ های ما گروه دومی را هم تشکیل می دهند که همزمان با اطفا حریق شروع به جستجوی حریق می کنند تا از سرایت حریق جلوگیری کنند.
 
شب گذشته در انبار داروی بیمارستان میلاد اصفهان آتش سوزی رخ داده بود که این اتفاق خسارت جانی نداشت و حریق در لحظات اولیه کنترل شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس