روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ June 07 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

روز خبرنگار، بهانه تجدید دیدار فرماندار با اصحاب رسانه اصفهان شد

به امید نشست‌های تخصصی بعدی!

  • کد خبر 11379
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۵/۱۹

با تاخیر آمد. عذرخواهی کرد و توضیح داد که جلسه داشته و خیلی وقت ندارد و باید به جلسه دیگری برود. سریع و تند حرف زد و درباره خبر و خبرنگار و اهمیت خبررسانی توضیحاتی داد. از مشکلات استان و شهرستان به طور کلی و خلاصه گفت و تاکید داشت که اقداماتی صورت گرفته تا در زمینه اشتغال، کشاورزی و خشکی زاینده رود وضعیت مناسب‌تری شکل بگیرد.

به انتخابات اسفندماه اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که شاهد حضور بیشتر مردم در این دوره از انتخابات باشیم و اصفهان باز هم در این زمینه درخشش داشته باشد. هرچند میزان مشارکت در شهرستان اصفهان طی سال‌های گذشته بنا به شرایط خاص اقتصادی و سیاسی کشور، نوسانات و بالا و پایین‌هایی داشته است که وضعیت اقتصادی این نوسانات را توجیه می‌کند.تاکید کرد که امسال کشاورزان از آب بهره مند بوده‌اند و در این زمینه نارضایتی نداشته‌ایم و همچنین در سال رونق تولید، شاهد رونق تولید و امنیت و ثبات اقتصاد بوده‌ایم که مردم هم آن را مشاهده می‌کنند و راضی هستند. پس از گفتن اظهارنظرهایی که همه مثبت بودند، این را هم اشاره کرد که در برخی موارد دچار کمبودها و مشکلاتی هستیم؛ اما خبرنگاران باید تلاش کنند از دستاوردها گفته و اجازه ندهند ناامیدی در جامعه حاکم شود.البته این گلایه را هم از رسانه‌های شهر داشت که چرا مسائل و مشکلات را آنچنان که باید و شاید منعکس نمی‌کنند و خب خودش به درستی حداقل به یکی از علت‌های آن اشاره کرد: «شاید محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد.»بدون تپق و مکث و با تسلط حرف می‌زد و تقریبا در تمام طول نشست، لبخندی محو هم بر لب داشت. به تمام سوالات پاسخ داد و از خبرنگاران می‌خواست قبل از پرسیدن سوال، خودشان و رسانه‌شان را معرفی کنند. اسم و رسم‌ها و سوالات را می‌نوشت و بعد یکی یکی به آنها پاسخ داد.

«حسین سیستانی» دیروز میزبان خبرنگاران شهر اصفهان بود. وقتی نوبت به پرسش و پاسخ رسید، تقریبا تمامی خبرنگاران حاضر در نشست، سوالات خود را مطرح کردند.
ابتدای کلام به رسم مألوف نانوشته، با اشاره به فشارهای آمریکا و تحریم‌های ظالمانه و تحمل و مقاومت مردم آغاز شد. بیشتر سوال‌ها پیرامون مشکلات شرق استان بود. سیستانی تاکید کرد برای مردمی تا این حد ژرف اندیش و صبور و دوراندیش باید سنگ تمام گذاشت و اجازه ندهیم مشکلات شان بیشتر از این شود. اشاره کرد که اصفهان ده سالی می‌شود که با معضل خشکی زاینده رود و بی آبی دست و پنجه نرم می‌کند و انصافا مردم به ویژه مردم شرق با تامل و تحمل در برابر مشکلات ایستادند و صبوری کردند و امسال وضعیت آبی خوب شده و مردم در «رضایتمندی» به سر می‌برند.
آقای فرماندار از آمارهای مثبت دیگر که البته مسئولان اعلام می‌کنند هم گفت؛ مثلا نرخ بیکاری در اصفهان که می گویند به کمترین حد ممکن رسیده است. بر همین اساس هم نتیجه گرفت که مردم با شادی و نشاط بیشتری در حال زندگی کردن هستند و مسئولان و رسانه‌ها هم باید دست به دست هم داده و تلاش کنند تا مردم در سایه آرامش و سلامت و امنیت زندگی کنند و باز تاکید کرد که اقتصاد آرام و باثباتی هم داریم.به گفته فرماندار، وظیفه خبرنگار هم همین است که روح امید را به صورت گسترده و در مقیاس مثبت در جامعه بازتاب دهد.سیستانی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت فرمانداری‌های شرق اصفهان هم با اشاره دقیق به تاریخ و زمان فرماندار شدنش در اصفهان که دو ماه و 5 روز است، گفت که مسیر خوبی در این زمینه طی شده و این نوید را داد که تاسیس دو فرمانداری در شرق اصفهان قطعی شده؛ اما پس از انتخابات درباره آن اطلاع رسانی دقیق‌تر صورت می گیرد.
درباره نشاط سیاسی و اجتماعی در شرق هم به اقداماتی که انجام شده، اشاره کرد؛ از افزایش اعتبارات کشاورزی و درنظر گرفتن راهکارهایی برای جلوگیری از تکرار تجربه بد خشکسالی و بی آبی گرفته تا تلاش برای ایجاد درآمد پایدار در این بخش از طریق اقتصاد و مشاغل خانگی و همچنین استقرار صنایع از جمله صنایع دام و طیور و پرورش شترمرغ، افزایش سطح اعتبارات در زمینه وضعیت زیرساخت‌های ورزشی و درنهایت توجه ویژه به مبحث گردشگری از طریق بوم‌گردی و ...
فرماندار اصفهان در پاسخ به سوالی درباره برگزاری انتخابات الکترونیک در اصفهان هم گفت فعلا منتظر دستورالعمل‌ها هستند و شورای نگهبان درتلاش است این انتخابات به صورت الکترونیک را در مقیاس گسترده‌ای برگزار کند که هروقت صددرصد شود، زیرساخت‌ها فراهم خواهد شد و مشکلی در این زمینه نیست.
سیستانی در این بخش از سخنانش به این موضوع اشاره و تاکید کرد که امکان تقلب در انتخابات وجود ندارد و انواع و اقسام راهکارها و نظارت‌ها برای جلوگیری از تقلب در حوزه‌های انتخابیه پیش بینی شده و می‌شود و در یک حوزه و پای یک صندوق قریب به 20-30 نفر حاضر هستند که اوضاع را رصد می‌کنند. وی تاکید کرد که هیچ مشکل و نگرانی در این زمینه وجود ندارد و امنیت انتخابات به لحاظ اجرایی حاصل خواهد شد.آقای فرماندار در بخش پایانی صحبت‌های خود اشاره‌ای هم به مشکلات روزنامه‌ها کرد و گفت خبر دارد که با وضعیت کاغذ و گرانی‌ها، مطبوعات با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند و به هرحال توقع دارد رسانه‌ها در انعکاس اخبار شهرستان و فعالیت‌ها و کمبودها بهتر و بیشتر عمل کنند و در خصوص حمایت از رسانه هم توضیح داد که سطح اعتبارات صدا و سیمای مرکز اصفهان را افزایش داده‌اند و درعوض صدا و سیمایی‌ها هم قول داده‌اند دفتر خبر اصفهان را راه بیندازند و مسائل شهری را انعکاس بدهند و آقای عبدالحسینی، مدیرکل صدا و سیما هم خیلی از این بابت خوشحال شده است و خب البته باید هم خوشحال بشوند! سیستانی ابتدای نشست گفته بود که ساعت 12 باید برود؛ اما ساعت از 12 هم گذشت و او همچنان با روی باز پاسخگوی سوالات بود و همانند سایر مسئولان قول داد که نشست‌های تخصصی در آینده‌ای نزدیک (؟) با حضور اصحاب رسانه تشکیل خواهد داد تا شنوای حرف‌هایشان باشد و بعد هم پایان مراسم و عکس یادگاری و گل و خداحافظی. آن هم در حالی که آخرش متوجه نشدیم نوشته روی بنری که پشت سر فرماندار بود، چه معنایی داشت: «سال وقت‌ها و گشایش‌هاست.»

فرماندار اصفهان:
انتخاب من با استقبال امام جمعه و نمایندگان روبه رو شد
فرماندار اصفهان در پاسخ به دو سوال خبرنگار روزنامه «زاینده رود» توضیحات تقریبا مبسوطی ارائه داد.سوال اول درباره کمرنگ شدن شور و حال انتخاباتی در سراسر کشور و به تبع آن در اصفهان بود؛ اینکه به نظر می‌رسد در سالی که منتهی به انتخابات می‌شود، مثل سال‌های گذشته هنوز شور انتخاباتی در کشور چندان حاکم نشده  و آیا این موضوع مشارکت حداکثری را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد؟ اشاره شد که فضای انتخاباتی در شهرستان اصفهان استارت خورده، این شروع فعالیت در چه سطحی است؟
سیستانی در پاسخ به این سوال تایید کرد که امسال به نسبت سال‌های گذشته، به طور کلی فضای انتخاباتی کمی متفاوت‌تر شده؛ اما هنوز وقت هست و هرچه به زمان انتخابات نزدیک‌تر شویم، حضور فعالان سیاسی هم پرشورتر و پرنگ تر خواهد شد و به تبع آن تنور انتخابات هم گرم‌تر می شود. سیستانی همچنین اشاره کرد که قرار است جلساتی با حضور استاندار و مسئولان با احزاب سیاسی از تمامی جریانات شناسنامه دار برگزار شود و از فعالان سیاسی و پیشگامان عرصه سیاست دعوت به عمل خواهد آمد. جلساتی هم با محوریت ایجاد تحرک و گرم ترشدن تنور انتخابات برگزار می شودکه به گفته فرماندار تا پایان تابستان، فضای انتخاباتی وارد فاز جدی‌تری خواهد شد و رنگ و لعاب دیگری به خود می گیرد.
اما سوال دوم با ارجاع به ماجرای ابراز گلایه امام جمعه از برکناری «کفیل»(فرماندار اسبق اصفهان) مطرح شد. در جلسه تودیع و معارفه کفیل و رضوانی، آیت ا... طباطبایی نژاد گفت که کفیل فرماندار خوبی بوده و به نظر می‌رسد مسائل سیاسی علت این تودیع و معارفه عجولانه و ناگهانی بوده است. از سیستانی درباره رابطه‌اش با امام جمعه و میزان رضایت آیت ا... از انتخاب وی به این سمت سوال کردیم که سیستانی در پاسخ صریحا گفت که «ارتباطش با همه خوب است.» حالا اینکه دیگران درباره او چه نظری دارند نمی‌داند؛ اما تاکید کرد رابطه حسنه‌ای با ائمه جمعه و به ویژه امام جمعه اصفهان دارد و انتخاب او مورد رضایت و تایید امام جمعه و نمایندگان مجلس بوده و همه مسئولان تلاش می‌کنند تا با همبستگی و دلبستگی پیش رفته و به مردم خدمت کنند.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس