روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ August 14 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

پیش بینی «محمدرضا حدادی فر» از نتیجه دیدار ذوب آهن با الاتحاد؛

فوتبال پر از اتفاقات غیر منتظره است

  • کد خبر 11375
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۵/۱۹

تیم‌های ذوب آهن و الاتحاد عربستان در شرایطی آماده پیکار در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌شوند که دیدار رفت این دو تیم با برتری نماینده عربستان به پایان رسید.

 سبزپوشان اصفهانی که تنها نماینده باقی‌مانده ایران در این مرحله از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هستند، دوشنبه هفته گذشته درابوظبی در حالی که از حریف متمول عربستانی خود یک بر صفر پیش بودند بازی را با نتیجه دو بر یک واگذار کردند تا شاگردان منصوریان کار سختی برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها در پیش داشته باشند. تیم ذوب آهن دوشنبه شب در استادیوم العربی کشور قطر میزبان تیم الاتحاد در دیدار برگشت مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیاست.
بازیکن نیجریه‌ای می‌تواند عصای دست منصوریان در بازی برگشت باشد
بازیکن سابق فوتبال اصفهان در گفت وگو با «زاینده‌رود» با اشاره به شرایط نابرابر تیم ذوب‌آهن و الاتحاد، نتیجه به دست آمده در دیدار رفت را منصفانه می داند  و اظهار امیدواری  می کند  که سبزپوشان اصفهانی بتوانند با یک برد خفیف راهی مرحله بعد شوند. محمدرضا حدادی فر می‌گوید: تیم ذوب آهن در حالی پا به دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گذاشت که این تیم بازی تدارکاتی مناسبی نداشت؛ اما در مقابل تیم الاتحاد عربستان که اردوی طولانی مدتی را در انگلیس گذرانده بود چندین بازی تدارکاتی با تیم‌های مطرح لیگ برتری برگزار کرده که همین عامل شرایط بدنی این تیم را در سطح قابل قبولی قرارداده بود. وی می‌افزاید: در ترکیب تیم الاتحاد چندین بازیکن گران قیمت حضور داشتند که حتی قیمت یکی از این بازیکنان تقریبا دو برابر بودجه یک فصل ذوب آهن بود. این کارشناس فوتبال اصفهان تصریح می‌کند: اتفاق غیر طبیعی در این بازی رخ نداد. ذوب‌آهن با توجه به بازیکنانی که از دست داده و همچنین وقفه‌ای که در بازی‌هایش افتاده است، شاید کمی طبیعی بود که این چنین بازی کند. حدادی فر ادامه می‌دهد: تیم هنوز هماهنگ نیست و بازیکنان تازه وارد مثل بازیکنان سربازی که از تراکتورسازی به تیم بازگشتند، شرایط ایده آل ندارند. برای مثال دانیال اسماعیلی‌فر هیچ گاه به این شکل دیده نشده بود که اعتماد به نفس لازم را نداشته باشد. بازیکن سابق ذوب آهن با اشاره به این که استراتژی تیم ذوب آهن در بازی رفت متمرکز بر بازی دفاعی و گل نخوردن بود، می‌گوید: مسلما علیرضا منصوریان با ترکیب و استراتژی جدیدی که مبتنی بر بازی هجومی است پا به دیدار برگشت می‌گذارد. حدادی فر اضافه کرد: بازیکن نیجریه‌ای ذوب آهن با توجه به قدرت فیزیکی مناسب می‌تواند عصای دست منصوریان در دیدار برگشت باشد. وی در پاسخ به این پرسش که آیا ذوب‌آهن می‌تواند در بازی برگشت نتیجه را به نفع خود به پایان برساند، اظهار می‌کند: فوتبال همیشه اتفاقات غیر منتظره دارد. چه کسی باور می‌کرد ذوب‌آهن در دقایق ابتدایی دیدار رفت چنین گل زیبایی به ثمر برساند. در بازی برگشت کم کردن اشتباهات و خطاها مهم است. حدادی فر می‌افزاید: اگر هافبک میانی الاتحاد کنترل شود، این تیم از کار خواهد افتاد. دروازه‌بان این تیم نیز در شوت‌های فاصله‌دار ضعیفکار می کند.
بازی در کشور سوم، کفه ترازو را به سمت تیم‌های عربستانی کشانده است
اصرار تیم‌های عربستانی برای برگزاری دیدارهایشان با تیم‌های ایرانی در کشور سوم به پاشنه آشیل نمایندگان ایران در این رقابت‌ها تبدیل شده است. از دست رفتن فرصت میزبانی با حضور هواداران و تحمیل هزینه‌های حضور در کشور سوم، کفه ترازو را به سمت تیم‌های عربستانی کشانده و آنها از این فرصت به خوبی استفاده می‌کنند. حدادی فر با بیان این مطلب می‌افزاید: تیم الاتحاد بعد از پایان دیدار رفت در امارات ماند تا با اردو در این کشور در شرایط بازی با دیدار برگشت قرار بگیرد؛ اما تیم ذوب آهن بلافاصله بعد از پایان بازی راهی ایران شد و تنها دو روز قبل از بازی به قطر می‌رود. این کارشناس فوتبال اصفهان ادامه داد: مسائل مالی جزو لایفنک فوتبال حرفه‌ای است و تیم‌های ایرانی به دلیل مشکلات اقتصادی امروزه جامعه به سختی می‌توانند با تیم‌های عربی مبارزه کنند.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس