روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ January 25 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

امام جمعه اصفهان:

اگر تحریم‌ها نباشند، بیدار نمی‌شویم

  • کد خبر 11366
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۵/۱۸

امام جمعه اصفهان گفت: تحریم ها سبب می‌شوند جوانان قدم های بلندی در راستای پیشرفت علمی کشور بردارند و اگر تحریم‌ها نباشند بیدار نمی شویم.

 آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه اصفهان، اظهار کرد: خودم و همه شما نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت می کنم، امام باقر(ع) می فرمایند خوبی کردن، صدقه دادن و کمک به فقرا، فقر را برطرف می‌کند و عمر انسان را طولانی تر می‌کند.

وی در رابطه با روز عرفه، افزود: روز نهم ذی الحجه روزه عرفه است و این روز روز بسیار بزرگ است که باید در آن به نیایش پرداخت، امام حسین (ع) در دعای عرفه تمام جزئیات نعمت های خداوند را شکر می کند، همچنین روز عرفه روز شهادت حضرت مسلم و هانی بن عروه است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به روز هجدهم ذی الحجه به عنوان یکی از اعیاد بزرگ و با سعادت مسلمانان، گفت: این روز عید قربان نام گرفته است و باید حواس‌مان باشد جشن های این عید بزرگ با حرام ترکیب نشوند و معنای شادی این است که غم دل را برطرف کنیم و در دین خندیدن نداریم، چراکه باید دل شاد باشد.

وی در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در تولید ملی، اظهار کرد: اگر مقام معظم رهبری بر تولید ملی تاکید دارند به دلیل این است که خودکفا شویم، ما در دانشگاه‌ها نخبه ها را جمع‌آوری نکردیم بلکه در را بر روی همه باز گذاشته‌ایم تا همه وارد شوند و اجازه داده‌ایم تا هر کس پول بیشتری پرداخت کرد هر رشته ای را انتخاب کند.

وی تاکید کرد: متاسفانه وزارت علوم در این خصوص نظارتی ندارد و باید گفت اگر هم نظارتی انجام می شود مطمئناً نظارتش اشتباه است.

طباطبایی‌نژاد تاکید کرد: اگر بالاترین سطوح امتحانات از افراد گرفته شود مطمئناً افرادی که وارد دانشگاه می‌شوند از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و باید گفت دانشگاه‌ها باید افراد نخبه را در خود جای دهند تا کشور به پیشرفت لازم برسد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها، دولت و نخبگان باید بدانند کشور در چه مواردی کمبود دارد و کمبودها را برطرف کنند و باید باور کنیم تحریم‌ها نعمت هستند، چراکه تحریم ها سبب می‌شوند جوانان قدم های بلندی در راستای پیشرفت علمی کشور بردارند و اگر تحریم‌ها نباشند، بیدار نمی شویم.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس