روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ January 25 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو؛

ایران - کوبا/ تصاحب گوشواره کارائیب برای دریافت روادید توکیو

  • کد خبر 11361
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۵/۱۸

تیم‌های ملی والیبال ایران و کوبا در چارچوب نخستین دیدار انتخابی المپیک امروز «جمعه» به مصاف هم می‌روند.

 رقابت‌های انتخابی والیبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو از (جمعه) در ۶ گروه آغاز می‌شود و تیم ملی والیبال ایران باید در نخستین بازی به مصاف تیم ملی کوبا برود.

شاگردان ایگور کولاکوویچ در حالی آماده این بازی می‌شوند که به گفته سرمربی تیم ملی در آخرین تمرینی که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد این تیم شرایط خیلی خوبی ندارد. سرو قامتان ایرانی که در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال و در دور نخست که در ۵ هفته با حضور ۱۶ تیم پیگیری شد خوش درخشیدند و در پایان به عنوان تیم دوم به دور نهایی یا همان فینال راه یافتند.

دیدار‌های نهایی برای تیم ملی خوب نبود و ملی پوشان با قبول ۲ شکست متوالی مقابل لهستان و برزیل در پایان با عنوان پنجمی جهان به کارشان پایان دادند.

ملی پوشان والیبال کشورمان اگر چه خوش درخشیدند و نتایج خوبی گرفتند، اما با خستگی و مصدومیت به ایران بازگشتند تا آماده دیدار‌های انتخابی المپیک شوند. این مسابقات بدون شک مهم‌ترین مسابقات تیم ملی است و اگر شاگردان کولاکوویچ بتوانند مقابل حریفان به پیروزی دست یابند و سهمیه المپیک کسب کنند فرصت بیشتری برای تمرکز و تمرین خواهند داشت.

آن‌ها در گروه پنجم رقابت‌های انتخابی المپیک که به میزبانی روسیه برگزار می‌شود با تیم‌های کوبا، مکزیک و روسیه همگروه هستند. شاگردان کولاکوویچ تنها در حالتی سهمیه المپیک را می‌گیرند که به عنوان تیم نخست به کارشان در این رقابت‌ها پایان دهند.

ایران - کوبا

ایران - کوبا/ جدالی همیشه جذاب والیبال

تیم ملی والیبال کوبا در دهه ۹۰ میلادی و حتی تا ۱۰ سال گذشته یکی از قدرت‌های والیبال جهان محسوب می‌شد، اما کناره گیری و مهاجرت برخی از معروف‌ترین بازیکنانشان به کشور‌های دیگر به مرور زمان این تیم را با شرایط خاص و ویژه‌ای رو به رو کرد. مردان کارائیب این روز‌ها تیم هجدهم رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال هستند و بنابر اعلام سرمربی تیم ملی کوبا بازیکنان اصلی این کشور در رقابت‌های انتخابی المپیک حضور ندارند. شاید تصور شود که با این شرایط پیروزی مقابل کوبا آسان است در صورتی که این طور نیست و یک دست کوبا نشان داده که حتی بدون ستاره‌های خود نیز قدرتمند است.

کوبایی‌ها در سرویس و حمله قوی و خطرناک هستند، اما در دفاع تعریف چندانی ندارند. با این حال آن‌ها مدال‌های قهرمانی جهان، جام جهانی و المپیک را دارند و همواره نشان داده اند که تیم خطرناکی هستند. تیم‌های ملی والیبال ایران و کوبا در سال‌های گذشته هم به مصاف هم رفتند که آخرین مسابقه این ۲ تیم، ملی پوشان والیبال کشورمان پیروز میدان شدند.

آنچه که معلوم است جدی‌ترین حریف ایران برای رسیدن به المپیک در این گروه پس از تیم قدرتمند روسیه، تیم ملی والیبال کوبا است. تیم‌های ملی ایران و کوبا در مجموع ۸ بار به مصاف هم رفته اند که حاصل آن برای هر کدام از ۲ تیم ۴ پیروزی بوده است.

ایران - کوبا

برنامه مسابقات تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی المپیک:

  • جمعه ۱۸ مرداد ساعت ۱۷:۳۰/ ایران - کوبا
  • شنبه ۱۹ مرداد ساعت ۱۷:۳۰/ ایران - مکزیک
  • یکشنبه ۲۰ مرداد ساعت ۲۰:۳۰/ ایران - روسیه

تیم ملی والیبال کشورمان در صورتی که نتواند در مسابقات انتخابی المپیک به میزبانی روسیه، بلیت توکیو را کسب کند، باید در مسابقات انتخابی قاره آسیا دوباره شانس خود را امتحان کند.

مسابقات انتخابی المپیک در آسیا از ۱۶ تا ۲۲ دی با حضور هشت تیم برتر قاره کهن برگزار می‌شود.

تیم‌های ملی والیبال ایران و کوبا امروز از ساعت ۱۷:۳۰ مقابل هم صف آرایی می‌کنند.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس