روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ August 14 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

تکواندو کار نوجوان اصفهانی در گفت وگو با «زاینده رود» مطرح کرد:

المپیک، سکوی پرتاب من خواهد بود

  • کد خبر 11330
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۵/۱۴

دهمین دوره رقابت‌های تکواندوی قهرمانی نوجوانان آسیا در حالی اواخر تیرماه سال جاری با قهرمانی بلا منازع تیم ملی ایران به پایان رسید که نوجوانان کشورمان برای اولین بار توانستند بر سکوی اول این رقابت‌ها بایستند. یکی از مدال‌های طلای تیم ملی ایران در بخش پسران توسط نوجوان تکواندوکار اصفهانی به دست آمد.

علی توکلی به عنوان یکی از استعدادهای تکواندوی ایران در سال‌های اخیر روندی رو به رشد را طی کرده است. او در اردن نمایشی تحسین برانگیز داشت و با اقتدار قهرمان وزن سوم شد. توکلی که متولد سال 1381 بوده و در رشته تجربی مشغول به تحصیل است در گفت وگو با زاینده‌رود در مورد این رقابت‌ها و افق‌های پیش رویش صحبت کرده است.
هنوز اول راه هستم
9 سال است که به این رشته ورزشی وارد شده‌ام، علاقه‌ام به ورزش‌های رزمی زمینه ورودم به تکواندو را فراهم کرد و کار در این رشته را زیر نظر آقای محمد اسکندری شروع کردم که تا امروز نیز ادامه یافته است. در این مدت تمرینات زیادی انجام داده‌ام و با این مدال طلایی که در دهمین دوره رقابت‌های تکواندوی قهرمانی نوجوانان آسیا کسب کردم، توانستم نتیجه تلاش‌ها را ببنیم. البته هنوز اول راه هستم و رقابت‌های جهانی و المپیک زیادی در پیش دارم.
طلسم شکنی تکواندو کاران ایرانی
دهمین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور ۳۳۱ تکواندوکار در «امان»، پایتخت اردن با قهرمانی مقتدرانه دختران و پسران کشورمان به پایان رسید که دربخش پسران با کسب ۵ مدال طلا، ۴ نقره، یک برنز و ۹۹ امتیاز توانستیم برای نخستین بار مقتدرانه بر سکوی قهرمانی آسیا بایستیم. در بخش دختران نیز نمایندگان کشورمان توانستند برای دومین بار و با کسب ۵ مدال طلا، ۲ نقره و ۸۰ امتیاز با شایستگی عنوان قهرمانی آسیا را کسب کنند.
می‌خواستم از تکواندو لذت ببرم
در هر مسابقه‌ای تا حدی، مقداری استرس و هیجان طبیعی است و به نظر من هر کس این میزان کم استرس را نداشته باشد در شرایط طبیعی نیست؛ اما کسی پیروز است که بتواند از این هیجان استفاده مثبت و بهینه کند. خوشبختانه انگیزه‌هایی که خانواده و استادم به من دادند و اعتماد به نفس حضورم در تیم ملی به من برای این مسابقات اطمینان خاطر داد و راضی به رضای خدا بودم. به خودم قول داده بودم از بازی‌هایم لذت ببرم و هر زمان این کار را کردم نتیجه خوبی هم گرفتم و خوشبختانه همه چیز عالی پیش رفت.
مربی، مهم‌ترین عامل موفقیت من بود
 این مدال  را مدیون مربی‌ام محمد اسکندری هستم که سهم فراوانی در موفقیت من داشت. خوشحالم که زیر نظر این مربی تکواندو را ادامه داده‌ام.
شرکت در رقابت‌های المپیک، آرزوی هر ورزشکاری است
شرکت در رقابت‌های المپیک، آرزوی هر ورزشکاری است و هدف بزرگ من هم این است که بتوانم نماینده ایران در المپیک 2024 باشم و در این مسابقات روی سکو بروم. تا آن زمان تلاش خواهم کرد و فکر می‌کنم آن بازی‌ها می‌تواند سکوی پرتابی برای من باشد.
به تکواندو در اصفهان بها داده می‌شود
 به تکواندو در اصفهان بهای زیادی داده می‌شود و ورزشکاران خوبی نیز در این رشته وجود دارند، تکواندو کارانی که می‌توانند در آینده افتخارات زیادی برای اصفهان و ایران به ارمغان بیاورند البته اگر خود باوری را درخودشان تقویت کنند.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس