روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ June 07 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

گزارشی از حضور سبزپوشان اصفهانی در مجموعه صنعتی ذوب آهن؛

مردان ذوب آهن نوای همدلی سر دادند

  • کد خبر 11265
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۵/۰۶

در کوره بلند ذوب آهن حرارت آن قدر زیاد است که برای همان دقایق کوتاه هم غیر قابل تحمل است، اما مردانی هستند که عمر دوره کاری‌شان را در این کارخانه سپری کرده‌اند، بارصنعت کشور را سال‌هاست به دوش می‌کشند و اسم و رسمی از آنها در میان نیست.

 صبح اولین شنبه مردادماه، فرصتی فراهم می‌شود برای حضور در کنار این مردان؛ فرصتی که به پیشنهاد روابط عمومی باشگاه در آستانه روز خبرنگار برای اصحاب رسانه ترتیب داده شده است. در این بازدید، مجموعه تیم ذوب آهن به همراه دو عضو هیئت مدیره باشگاه نیز حضور دارند. علیرضا منصوریان، سرمربی سبزپوشان که خود پیشنهاد این بازدید را داده است، در جمع خبرنگاران درباره حضور تیمش در مجموعه صنعتی ذوب‌آهن می‌گوید: سال گذشته پیش از پایان فصل، درخواست کردم بازدیدی از کارخانه ذوب‌آهن داشته باشیم که به خاطر فشردگی مسابقات، این امکان میسر نشد و امروز لیاقت انجام این بازدید را پیدا کردیم. پیش از این درباره ویژگی‌های کارخانه ذوب‌آهن و بخش‌های مختلف آن از جمله کوره بلند در اینترنت خوانده بودم و از زبان منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل کارخانه، خاطراتی را شنیده بودم؛ ایشان می‌گفت در بخش‌هایی از کارخانه شدت گرما به قدری بالاست که حتی به 1500 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد و اگر کسی یک ماه به صورت بی‌وقفه در این شرایط کار کند، سیستم دمای بدن او از کار می‌افتد.
تیم ذوب آهن، نماینده 14 هزار پرسنل کارخانه ذوب‌آهن است
وی با بیان اینکه بیشتر کارگران کارخانه ذوب‌آهن پس از 12 تا 17 سال کار بازنشسته می‌شوند، می‌افزاید: به نظر من علت برکت باشگاه ذوب‌آهن 14 هزار کارگر و پرسنل آن هستند و ریشه اصلی باشگاه ذوب‌آهن به کارخانه برمی‌گردد. منصوریان در ادامه به حضور تیمش در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به عنوان تنها نماینده ایران در این مسابقات اشاره می‌کند و می‌گوید: جدا از اینکه تنها نماینده و پرچمدار فوتبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هستیم، اما نماینده 14 هزار پرسنل کارخانه ذوب‌آهن محسوب می‌شویم که فارغ از هر رنگی، قلب آنها برای موفقیت تیم می‌تپد، پس با تمام وجود می‌جنگیم تا پرچمی که به امانت به دست ما داده‌اند، زمین نخورد.
وی می‌افزاید: امیدوارم بتوانیم پرچمدار کارخانه ذوب‌آهن، استان و شهر اصفهان و ایران باشیم و اعتقاد دارم که می‌توانیم با تلاش و زحمت، نداشته‌های خود را جبران کنیم.
ذوب آهن هیچ‌گاه با 25 میلیارد تومان تیم داری نکرده است
در ادامه برنامه، سخنگوی باشگاه ذوب آهن پاسخگوی سوالات خبرنگاران در این جلسه می‌شود. احمد جمشیدی، در پاسخ به اینکه با محدود شدن بودجه باشگاه ذوب‌آهن، این نگرانی در بین ورزشکاران این باشگاه وجود دارد که برخی تیم‌های غیرفوتبالی منحل شود، می‌گوید: اعضای هیئت‌مدیره ذوب‌آهن تصمیمی کلی برای بودجه تیم فوتبال و نزدیک به 25 رشته فعال باشگاه گرفته‌اند. بودجه اعلام‌شده یعنی همان 25 میلیارد تومان، در واقع بودجه باشگاه نیست و کمکی است که کارخانه ذوب‌آهن به باشگاه کرده است. وی با بیان اینکه باشگاه ذوب‌آهن هیچ‌گاه با 25 میلیارد تومان تیم‌داری نکرده است، می‌افزاید: این بودجه که مجمع کارخانه ذوب‌آهن و اعضای هیئت‌مدیره کارخانه مصوب کرده‌اند، از طریق گرفتن اسپانسر و تعاملات مدیریت باشگاه با سایر بخش‌ها تقویت خواهد شد. سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن با بیان اینکه شکی نیست که باید در بودجه باشگاه صرفه‌جویی کنیم، ادامه می‌دهد: احتمال اینکه برخی تیم‌های باشگاه تعدیل شوند وجود دارد، اما در جلسه آینده هیئت‌مدیره در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود. وی در پاسخ به اینکه فکر می‌کند با جذب سایر منابع مالی، بودجه باشگاه ذوب‌آهن به چه عددی برسد، می‌گوید: برخی از مدیران عامل باشگاه‌ها رقم‌هایی را اعلام می‌کنند و سپس به بن‌بست می‌خورند. سقف بودجه باشگاه را 50 میلیارد تومان تعیین کرده‌ایم ولی اینکه به این رقم برسیم یا نه مشخص نیست، اما برای تقویت بودجه تلاش خواهیم کرد و نباید ورزشکاران باشگاه را نگران کرد.
یکی از تیم‌هایی که از VAR سود می‌برد، ذوب‌آهن است
جمشیدی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه درباره راه‌اندازی سیستم VAR الزامی از سوی سازمان لیگ وجود داشته یا خیر، تصریح کرد: بعید می‌دانم VAR امسال انجام شود. رییس فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اعلام کرده‌اند که احتمال دارد در نیم‌فصل دوم این اتفاق بیفتد. تنها تیمی که در لیگ هجدهم بیشترین ضربه را از اشتباهات سهوی داوران دید، ذوب‌آهن بود؛ به‌طوری که 15 امتیاز را به همین دلیل از دست دادیم و قطعا یکی از تیم‌هایی که از VAR سود می‌برد ذوب‌آهن است، اما بعید می‌دانم این کار امسال انجام شود. سخنگوی باشگاه ذوب آهن درباره آخرین وضعیت ورزشگاه فولادشهر نیز می‌گوید: ورزشگاه ذوب‌آهن یکی از ورزشگاه‌هایی است که تا شروع لیگ نسبت به سایر ورزشگاه‌ها آماده‌تر خواهد بود. برای نصب گیت‌های الکترونیک در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم و با شروع لیگ مشکلی نخواهیم داشت.
حساسیتی که فوتبال دارد، در سایر رشته‌ها وجود ندارد
جمشیدی درباره میزان پرداخت قرارداد بازیکنان تیم‌های مختلف این باشگاه هم می‌گوید: با تلاش معاون مالی باشگاه 5 میلیارد تومان بودجه تأمین و قرارداد بازیکنان تیم فوتبال تسویه شده است. حساسیتی که فوتبال دارد، در سایر رشته‌ها وجود ندارد. به این تیم‌ها هم پرداخت داشته‌ایم و ورزشکاران باشگاه نگران این موضوع نباشند. باشگاه ذوب‌آهن با 25 رشته فعالیت می‌کند، در حالی که بسیاری از باشگاه‌های کشور تنها یک یا دو رشته دارند.
سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن در پاسخ به سوالی درباره بلاتکلیف بودن تیم بسکتبال این باشگاه، خاطرنشان می کند: در جلسه هیئت‌مدیره باشگاه در هفته جاری در این خصوص تصمیم می‌گیریم و احتمال تعدیل یکی دو رشته وجود دارد، اما تیم‌های هندبال و بسکتبال حتما در فصل جدید به کار خود ادامه می‌دهند.
وی در پاسخ به اینکه پس از اتفاقات اخیر و جدا شدن پیمان صداقت‌نیا  از جمع اعضای هیئت‌مدیره باشگاه ذوب‌آهن، جانشین او چه زمانی معرفی می‌شود و آیا امکان بازگشت سعید آذری وجود دارد یا خیر، اضافه می کند: جواب دادن به این سوال در اختیار من نیست و مدیرعامل یا اعضای هیئت‌مدیره کارخانه باید درباره آن تصمیم بگیرند. هم‌اکنون 4 نفر هستیم و آن‌طور که شنیده‌ام عضو پنجم به‌زودی معرفی می‌شود. در هیئت‌مدیره آن‌قدر تعامل وجود دارد که در تصمیم‌گیری‌ها هیچ اختلاف و مشکلی نداریم و تمام هم و غم ما تقویت تیم‌ها به‌خصوص تیم فوتبال باشگاه در آستانه دیدار با الاتحاد است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس