روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ June 07 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ملی پوش اصفهانی تیم ملی اسکیت ایران:

حضور در المپیک 2024 دور از دسترس نیست

  • کد خبر 11199
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

رضا لسانی، ملی پوش اصفهانی اسکیت ایران در رشته فری استایل است، بازیکنی از نسل طلایی اسکیت کشورمان و یک استعداد خاص که به تازگی موفق به کسب مدال برنز در رقابت‌های جهانی رولز گیمز اسپانیا شده است.

 او که در دانشگاه مهاجر مقطع کاردانی را پشت سر می‌گذارد، حالا به دنبال رویای بزرگ‌تری است؛ المپیک 2024 و درخشش در سال ورود اسکیت به المپیک. لسانی که با 19 سال سن، سابقه 5 سال عضویت در تیم ملی اسکیت فری استایل ایران را در کارنامه دارد، در گفت و گو با زاینده رود درباره مسابقات اخیر و مهم‌ترین هدفش؛ یعنی حضور در المپیک 2024 صحبت کرده است:
شاخه فری استایل، مختص اصفهانی‌هاست
 12 سال است که به این رشته ورزشی وارد شده‌ام، رشته‌ای که سابقه چندان زیادی در کشور ما ندارد. وقتی در کشور حرف از اسکیت زده می‌شود، همه نگاه‌ها به اصفهان دوخته می‌شود و می‌توان گفت اصفهان حرف اول این ورزش را در کشور می‌زند. رشته اسکیت بخش‌های مختلفی دارد؛ اما بخش فری‌استایل آن اختصاصی اصفهانی‌هاست و علاوه بر اینکه سرمربی تیم ملی احسان حبیب‌آبادی از مربیان دیار نصف‌جهان است، ورزشکاران زیادی از اصفهان به تیم ملی راه پیدا می‌کنند.
رکورد زنی در رقابت‌های جهانی رولز گیمز اسپانیا
در این 5 سالی که به عضویت تیم ملی در آمده‌ام، موفق به کسب مدال‌های رنگارنگی در مسابقات آسیایی و جهانی شده‌ام، از نایب قهرمانی در مسابقات آسیایی کره جنوبی و کسب دو مدال طلا و نقره در مسابقات جهانی مارشال کاپ گرفته تا رکوردزنی در رقابت‌های جهانی رولز گیمز اسپانیا. در مسابقات امسال اسکیت قهرمانی جهان در شاخه فری استایل که به میزبانی اسپانیا برگزار شد، در دور مقدماتی رکورد تایم تریل انفرادی این رشته را با زمان ۴.۱۱۸ صدم ثانیه به نام خودم ثبت کردم؛ اما در نیمه‌نهایی نتوانستم از سد حرف چینی خود بگذرم و راهی دیدار رده‌بندی شدم که در این دیدار موفق به برتری بر حریف و کسب مدال برنز شدم.
مربی، مهم‌ترین عامل موفقیت من بود
تمام این رکوردشکنی‌ها و مدال‌ها را مدیون مربی‌ام احسان حبیب آبادی هستم که سهم فراوانی در موفقیت من داشت. خوشحالم که این مربی در کنار ما در تیم ملی حضور دارد. بیشتر بازیکنان تیم ملی از نجف آباد هستند که این برای من جای خوشحالی دارد که بیشتر اعضای تیم ملی از شهر من هستند.
المپیک، سکوی پرتاب من خواهد بود
هدف بزرگ من این است که در سال 2024 که قرار است اسکیت وارد المپیک باشد، بتوانم نتیجه خوبی بگیرم. تا آن زمان تلاش می‌کنم و فکر می‌کنم آن بازی‌ها می‌تواند سکوی پرتابی برای من باشد.
برای حل مشکل هزینه‌های بالا، صرفه جویی می‌کنیم
تعویض اسکیت یا استفاده از چرخ‌های جدید برای اسکیت برای هر مسابقه هزینه بالایی دارد. برای حل مشکل هزینه بالا صرفه‌جویی می‌کنیم؛ به طور مثال اسکیتی که قرار است هر شش ماه یک‌بار تعویض شود را هر سه سال یک بارعوض می‌کنم! با اینکه دو خواهر نیز دارم؛ اما بیشتر درآمد پدرم برای من هزینه می‌شود.
مشکل زمین تمرینی ندارم
وضعیت اسکیت اصفهان بعد از روی کار آمدن رییس هیئت جدید، پیشرفت زیادی داشته است، در حال حاضر مشکل خاصی ندارم و با کمک اداره ورزش نجف‌آباد، مشکل زمین تمرینی هم ندارم.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس