روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ January 25 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

آب و هوای گرم آلاسکا و سیبری را به آتش کشید

  • کد خبر 11188
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

آب وهوای گرم به آتش سوزی در مناطقی از سیبری، آلاسکا و گرینلند منجر شده است. در این مناطق به دلیل دورافتادگی آتش سوزی از کنترل خارج می شود.

به گزارش نقل از گیزمودو، تصاویر ماهواره ای نشان می دهد بخش های مختلفی از قطب شمال زمین اکنون در آتش سوخته است. به گفته کارشناسان آب و هوای گرم بخش وسیعی از قطب شمال (از آلاسکا تا گرینلند تا سیبری) را پوشانده است. این امر عامل ایجاد آتش سوزی های وسیعی در مناطق طبیعی شده است. برخی از این آتش سوزی ها در مناطق دورافتاده جهان هستند و ماهواره ها آن را ثبت کرده اند.

«پیر مارکوس» یکی از متخصصان فراوری تصاویر ماهواره ای برخی از این آتش سوزی ها در مناطق قطبی را رصد کرده است. این تصاویر نشان می دهد چشم انداز وسیعی از رودخانه، کوهستان و انبوهی جنگل زیر دود غلیظی پنهان شده اند.

عکس های ماهواره ای از آلاسکا نشان می دهند در سال جاری خسارت ناشی از آتش سوزی در منابع طبیعی مساحتی وسیع را در بر گرفته است.

از سوی دیگر آب وهوای گرم شعله های آتش را به سیبری نیز کشانده است. با توجه به دور افتاده بودن این مناطق، آتش سوزی از کنترل خارج می شود.

علاوه بر آن آتش سوزی هفته گذشته در گرینلند نیز آغاز شد. منطقه ای در غرب گرینلند که به وجود یخ در آن مشهور است اکنون برای دومین بار طی ۳ سال اخیر دچار آتش سوزی شده است.

هرچند قبلاً چنین آتش سوزی هایی اتفاق افتاده اما هیچکدام به گستردگی نمونه اخیر نبوده است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس