روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۲۸ دى ۱۳۹۹ January 17 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رویترز: آمریکا فعلا ظریف را تحریم نخواهد کرد

  • کد خبر 11113
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۴/۲۱

خبرگزاری رویترز اعلام کرد دولت آمریکا فعلا «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران را تحریم نخواهد کرد.

خبرگزاری رویترز بامداد امروز جمعه (به وقت تهران) به نقل از منابع آگاه مدعی شد دولت آمریکا فعلا «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران را تحریم نخواهد کرد.

خبرگزاری رویترز با گزارش این خبر در بامداد جمعه (۲۱ تیرماه) آن را نشانه‌ای از تصمیم واشنگتن برای باز نگاه داشتن باب دیپلماسی با ایران تعبیر کرده است.

«استیون منوچین»، وزیر امور خزانه‌داری آمریکا روز ۲۴ ژوئن (سوم تیرماه) در اظهارنظری غیرمعمول گفته بود دولت ترامپ قصد دارد ظریف را در فهرست تحریم‌ها قرار دهد.

مقام‌های آمریکایی معمولاً درباره کسانی که قرار است در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار بگیرند اطلاع‌رسانی قبلی نمی‌کنند، زیرا افراد مورد نظر ممکن است در فرصت باقی‌مانده تا اضافه شدن به فهرست تحریم‌ها دارایی‌هایش را از قلمرو قضایی آمریکا خارج کند. البته آقای ظریف در مصاحبه‌‌ای با نیویورک‌تایمز گفته که او و خانواده‌اش ملکی در خارج از ایران ندارند.

وی در مصاحبه با این روزنامه گفت: ««هر کس که من را می‌شناسد می‌داند که من یا خانواده‌ام ملکی در خارج از ایران نداریم. من شخصاً حتی حساب بانکی هم در خارج از ایران ندارم. ایران کل زندگی و تنها تعهد من است. بنابراین، من هیچ مشکل شخصی با تحریم‌های احتمالی ندارم.»

رویترز نوشت: قرار دادن مذاکره‌کننده اصلی ایران در فهرست تحریم ها از این جهت که می‌تواند تلاش‌های دیپلماتیک آمریکا برای حل اختلافات بر سر برنامه هسته‌ای تهران را مخدوش کند هم رویدادی غیرمعمول است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

از دیدگاه دیگران

  • محمد امینی

    http:s8.picofile.com/file/8366771868/1398220000356912_1.jpg

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس