روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ October 19 , 2019
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ادعای رییس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اصفهان؛

یک ریال هم بودجه نگرفته ایم

  • کد خبر 11087
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۴/۱۸

مراسم تجلیل از برترین‌های هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اصفهان و رونمایی از کتاب 4444 شامگاه یکشنبه با حضور مدیران ورزش استان و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در سالن شهروند اصفهان برگزار شد.

رییس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اصفهان در این مراسم با اشاره به کتاب 4444 که اشاره‌ای دارد به چهارسال فعالیت هیئت با بیش از 40 دستاورد، 400 برنامه و 4000 مطلب و تصویر که توسط هیئت تهیه شده است، اظهار کرد: این کتاب یک شاهکار است که در آن مجموعه‌ای از عکس‌های قهرمانان این رشته ورزشی از دهه 30 تا به امروز وجود دارد که تمام هزینه‌های تهیه و نشر این کتاب توسط اسپانسر پرداخت شده است.
حسین یار محمدیان با بیان اینکه روز 24 تیرماه، آخرین روز رسمی کارش در هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اصفهان است، افزود: از همان ابتدای ورود به هیئت تا به امروز تمام سعی‌ام را بر استفاده از تمام ظرفیت افراد حاضر در این رشته گذاشته و در طول این چهار سال از انجام هیچ برنامه‌ای که در راستای رشد و پیشرفت این رشته باشد، کوتاهی نکرده‌ام.
وی در ادامه به عملکرد چهارساله هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان پرداخت و گفت: این هیئت طی چهار سال گذشته رشد بسیار بالایی داشته که کسب 200 کاپ قهرمانی در سطح کشور و 20 عنوان قهرمانی در آسیا و جهان به خوبی گواه این مسئله است. رییس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اصفهان با بیان اینکه تمام این آمار بر اساس اسناد است، افزود: با توجه به برگزاری برنامه‌های مختلف و دوره‌هایی که داشتیم در بخش درآمدزایی بسیار موفق عمل کردیم و از هیئت‌هایی هستیم که تمام هزینه‌های اعزام تیم‌ها که هر اعزام بین 10 تا 20 میلیون تومان است توسط هیئت پرداخت شده است. در بحث مالی و درآمد در شرایط خوبی هستیم و تا کنون طی این مدت 4 سال یک ریال از هیچ سازمان دولتی نگرفته‌ایم. یارمحمدیان با اشاره به اینکه در گذشته تنها یک تیم در رشته مچ‌اندازی داشتیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در تمامی رشته‌ها در تمام رده‌های سنی، تیم داریم و در تمام مسابقات سکوهای اول برای مچ اندازان اصفهانی است. وی اضافه کرد: در پاور لیفتینگ بین سه تیم اول کشور هستیم و در مسابقات قوی‌ترین مردان ایران تیم اصفهان سال گذشته در کرج که خاستگاه اصلی این رشته است و قهرمانان زیادی دارد، توانست به قهرمانی برسد. یار محمدیان تصریح کرد: در بحث آموزش عملکرد بالایی داشتیم و آموزش هیئت استان اصفهان با کل کشور برابری می‌کند چراکه از ظرفیت تمامی نیروهای انسانی صاحب نظر در این هیئت استفاده شده است.
ورزش از ظرفیت بزرگی برای اشتغال زایی برخوردار است
معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه رییس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان از نیروهای کارآمد در این هیئت استفاده کرده و موفقیت‌های کسب شده حاصل کار تیمی بوده است، اظهار کرد: این هیئت در سال‌های 94 تا 96 هیئت اول یا دوم کشور بوده و به احتمال فراوان با توجه به عملکردش در سال 97 ، رتبه نخست کشور را کسب می‌کند.
علیرضا امنیازاده افزود: به تازگی مقرر شده 4000 نفر از سربازان نیروهای مسلح را آموزش دهیم تا با کسب مهارت، پس از پایان دوران خدمت مقدس سربازی بتوانند از مهارت خود استفاده کنند. قطعا هر شغلی راه‌اندازی می‌شود برای دولت بار مالی به همراه دارد و ممکن است آلودگی صوتی یا زیست محیطی نیز ایجاد کند؛ اما در بخش ورزش این‌طور نیست. وی با اشاره به وجود 1470 باشگاه ورزشی در استان اصفهان گفت: اگر در هرکدام از این باشگاه‌ها به طور متوسط 5 نفر به طور ثابت مشغول به‌کار باشند، به رقم قابل‌توجهی از اشتغال‌زایی می‌رسیم و این موضوع نشان می‌دهد ورزش از چه ظرفیت بزرگی برای اشتغال‌زایی برخوردار است.
 اصفهان در رشته‌های گوناگون ورزشی پتانسیل بالایی دارد
ناهید تاج الدین، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی که یکی از میهمانان مراسم تجلیل از برترین‌های هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان بود، از اهمیت ورزش برای سلامتی و تزریق نشاط برای جامعه سخن گفت و افزود: باتوجه به شرایط امروز کشور و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، خوشبختانه ورزشکاران با افتخار آفرینی در رشته‌های مختلف ورزشی مردم را شاد می‌کنند.
وی ادامه داد: صفات ارثی و محیطی، سبک زندگی ما را با توجه به شرایط می‌سازند، درست است که نمی‌توان در صفات ارثی و ژنتیک دخالتی داشت؛ اما در صفات و عوامل محیطی می‌توان دخالت داشت و شرایطی که موجب شیوع بسیاری از بیماری‌های قلبی-عروقی، دیابت و ... می‌شود را کنترل کرد. بسیاری از این بیماری‌ها در زنان بیشتر است و با توجه به شرایطی که برای فعالیت زنان مناسب نیست، فرصت کافی برای فعالیت را به آنها نمی‌دهد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: آمار نشان می‌دهد افسردگی در بانوان بیشتر از مردان است که در این راستا امیدواریم مسئولان به حضور بانوان در عرصه‌های مختلف ورزشی اهمیت بیشتری دهند و نگاه ویژه‌تری به این مقوله داشته باشند. تاج الدین در پایان خاطر نشان کرد: اصفهان در رشته‌های گوناگون ورزش پتانسیل بالایی دارد و حیف است که مدیران این ظرفیت را نبینند و از آن استفاده نکنند. امیدوارم این اتفاق رخ دهد و ورزشکاران اصفهانی همواره در جایگاه‌های ملی و بین‌المللی قرار گیرند.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس