روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ October 19 , 2019
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

شهردار اصفهان خطاب به رییس سازمان مدیریت بحران کشور:

آتش نشانی اصفهان به حمایت و تجهیزات و اعتبار مالی بیشتری نیاز دارد

  • کد خبر 11083
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۴/۱۷

مانور بزرگ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با هدف افزایش آمادگی جسمانی نیروها و نمایش توانمندی‌های عملیاتی، جسمی و علمی آتش‌نشانان شامگاه یکشنبه در محوطه سیلوی اصفهان برگزار شد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور در این مراسم با بیان اینکه بیش از رفع بحران باید پیشگیری کرد، اظهار کرد: باید پیشگیری قبل از بحران صورت بگیرد و در این راستا مردم باید آموزش‌های لازم را ببینند و البته رعایت کنند تا شاهد صحنه دلخراشی نباشیم. اسماعیل نجار افزود: پیشگیری اهمیت زیادی دارد؛ چراکه گاهی با یک کپسول آتش نشانی ساده یا یک لیوان آب می‌توان جلوی یک حادثه بزرگ را گرفت و از یک حریق بسیار بزرگ پیشگیری کرد. رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تقدیر از آتش‌نشانان ادامه داد: مانور بسیار خوبی که شاهد بودیم، نشان از آمادگی بالای آتش نشانان اصفهانی دارد. رییس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: آمادگی آتش نشانان یک طرف موضوع است و طرف دیگر رعایت نکات ایمنی از طرف مردم است که در این زمینه باید فرهنگسازی کرد. وی با اشاره به آمار حریق در کشور اضافه کرد: متاسفانه سالانه در کشور قریب به ۱۷۰ هزار حریق رخ می‌دهد که حادثه پلاسکو و شهادت ۱۶ آتش نشان از حادترین این حوادث بوده است. نجار ادامه داد: قطعا آمادگی در نیروهای آتش نشانی وجود دارد و سازمان مدیریت بحران هم در حد توان در کنار آنان است. رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به حمایت این سازمان از مردم اصفهان افزود: مردم نصف جهان در طول دوران دفاع مقدس، کمک‌های زیادی به کشور کردند و تعداد زیادی شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده‌اند و می‌دانیم مردم این شهر قابل ستایش هستند؛ به همین خاطر تا حد توان از آنها حمایت خواهیم کرد.
مانور آتش نشانی، تزریق کننده امید به شهروندان است
شهردار اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به مقام والای آتش نشان اظهار کرد: آتش نشانان چنان امیدی ایجاد کرده‌اند که مردم این اطمینان را دارند که در صورت وجود هرگونه حادثه‌ای فرشتگان نجات با سرعت زیاد و در اولین فرصت برای رهایی آنها اقدام خواهند کرد. قدرت ا... نوروزی با بیان اینکه این مانور، تزریق کننده امید به شهروندان است، افزود: این مانور علاوه بر اینکه تزریق کننده آسایش و آرامش به شهروندان است باعث تسلی خاطر مردم شهر اصفهان می‌شود و مردمی که در جریان این توانمندی‌ها قرار می‌گیرند با امنیت بیشتری زندگی می‌کنند. شهردار اصفهان اضافه کرد: باید قدردان آتش نشانانی باشیم که با تمرین‌های فراوان و رفتار ایثار گرانه و آموزش‌های مناسب توانسته‌اند این‌گونه توانمند شوند و البته امیدواریم با این تمرین‌ها و مانورها بتوانیم هر روز به قدرت خود بیفزاییم. وی خطاب به آتش نشانان گفت: یقینا آتش نشانان امید همه مردم هستند و حتما بدانید که زندگی آرام برای مردم این شهر در سایه توانمندی این حضور ایثارگرانه محقق خواهد شد. نوروزی با اشاره به نیاز مالی شهر اصفهان در حوزه تجهیز آتش نشانی و بحران اظهار کرد: از رییس سازمان مدیریت بحران کشور می‌خواهیم تجهیزات بیشتر، پیشرفته‌تر و امکانات بهتری را در اختیار سازمان آتش نشانی اصفهان قرار دهد تا با حمایت بیشتر آینده روشنی را شاهد باشیم. وی اظهار کرد: به طور حتم آتش نشانان اصفهان در کشور نمونه و برای همگان الگو هستند و باید درود فرستاد به این ایثارگران قهرمان.
گفتنی است در این مانور، پکیجی از عملیات‌های مختلف آتش نشانی اصفهان اجرا شد که از جمله این عملیات‌ها می‌توان به نجات مصدوم در ارتفاع و سرویس دهی برانکارد، عملیات صعود و فرود، عملیات نجات شخص از ارتفاع به وسیله رسکیو، اطفای حریق سیلندر گاز در طبقات فوقانی ساختمان، نجات مصدوم با استفاده از خودرو نردبان، انجام عملیات ورزشی، اطفای حریق و برش خودرو، عبور آتش نشانان از تونل حریق و اطفای حریق کلبه اشاره کرد.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس