روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ October 19 , 2019
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ریزگردها مسافر تابستانی اصفهان

۱۱ روز از تیرماه نصف‌جهان با آلودگی گذشت

  • کد خبر 11077
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۴/۱۷

مرکز پایش کیفی هوای اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان برای سومین روز متوالی و یازدهمین روز در تیرماه ناسالم اعلام کرد.

در حالی که ۱۷ روز از تیرماه می‌گذرد، جدول‌های شاخص کیفی هوای اصفهان برای یازدهمین روز هوای ناسالم را نشان می‌دهد.

براساس اعلام این مرکز میانگین شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های میدان احمد آباد اصفهان ۱۵۶، خیابان پروین ۱۱۶، خیابان رودکی ۱۱۶، خیابان استانداری ۱۳۶، بزرگراه خرازی ۱۳۲ ثبت شده است.

براساس این گزارش میانگین شاخص کیفیت هوا در شهر اصفهان ۱۳۲ است و به این ترتیب اصفهان امروز هوایی ناسالم برای گروه‌های حساس دارد.

شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

بر‌اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک را نشان می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس