روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ July 06 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کاپیتان فرهمند از قهرمان نشدن سپاهان می‌گوید؛

کمبود مهره، کار دست‌مان داد

  • کد خبر 10999
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۴/۰۸

12 گل زده و 26 پاس گل، حاصل کار ملی پوش اصفهانی تیم سپاهان در یازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان کشور بود؛ عملکردی که کاپیتان طلایی پوشان نصف جهان از آن رضایت داشته و خواهان ادامه همکاری با این تیم در فصل آینده رقابت‌های لیگ برتر است.

« الهام فرهمند» که سابقه قهرمانی در این مسابقات را با تیم فوتبال آینده سازان در کارنامه دارد در گفت وگو با «زاینده رود» کمبود مهره را دلیل اصلی عقب افتادن تیمش از کورس قهرمانی در این دوره از رقابت‌ها دانسته و امیدوار است در فصل جدید با برطرف کردن این مشکل همراه با سپاهان بر سکوی اول قرار بگیرد.
در ادامه با ما در این گفت وگو همراه شوید.
لیگ را با رتبه سوم به پایان رساندید، در این باره بگویید؟
بله، با توجه به شکستی که در هفته گذشته مقابل تیم شهرداری سیرجان متحمل شدیم از رسیدن به جایگاه دوم جدول بازماندیم و سه امتیاز بازی آخر هم نتوانست به ما کمکی کند.
پیش از شروع این دوره از رقابت‌های لیگ برتر بانوان از مدعی بودن تیم سپاهان صحبت به میان می‌آمد؛ اما این تیم نتوانست به جایگاهی بهتر از سومی دست یابد. چه دلایلی را در این نتیجه گیری سهیم می دانید؟
طـــولانی شــدن لـیـگ و فرسایشی شدن بازی‌ها، کیفیت تیم ما را پایین آورد و از طرف دیگرکمبود مهره باعث شد تا تیم از کورس قهرمانی جا بماند. در دوره گذشته این مسابقات، تیم سپاهان به مقام چهارمی دست یافته بود و در این دوره ما به دنبال بالا بردن جام قهرمانی بودیم ، از این رو تمرینات آماده سازی تیم نیز از 15 تیرماه شروع شد ولی به همان دلایلی که اشاره کردم در نیم فصل اول امتیازات زیادی را از دست دادیم به طوری که در نیم فصل دوم با وجود روند امتیاز گیری بهتر نتوانستیم اختلاف ایجاد شده با صدر جدول را جبران کنیم.
قاعدتا پایین آمدن کیفیت لیگ شامل حال سایر تیم‌ها هم شده است؟
هیچ تیمی از بابت طولانی شدن لیگ به اندازه سپاهان متضرر نشد. ما خیلی زود پیش فصل را شروع کردیم و دوره بدنسازی خوبی را پشت سر گذاشتیم ولی وقفه‌های که در لیگ افتاد باعث شد دوره بدنسازی از دست برود؛ اما هیچ تیم دیگری بدن سازی نداشت و اتفاقا وقفه‌هایی که پیش آمد باعث شد تا هماهنگ‌تر شوند.
تیم‌های کرمانی رتبه‌های اول و دوم جدول رده بندی این دوره از رقابت‌های لیگ برتر را به دست آوردند، دلیل این امر را چه می دانید؟
قدمت دو تیم کرمانی موضوع مهمی است زیرا این دو تیم سال‌ها فعالیت داشته‌اند و نمی‌توان شرایط آنها را با تیم‌های تازه کار سنجید. بازیکنان با تجربه‌ای در این تیم‌ها حضور دارند و در حال حاضر حدود 70 درصد ملی پوشان کشورمان در تیم بم بازی می کنند، حضور بازیکنان با تجربه و مربیان خوش فکر باعث شده این تیم‌ها همیشه مدعی باشند.
 حمایت باشگاه سپاهان از تیم را چطور دیدید؟
حمایت باشگاه سپاهان از نظر امکانات فوق‌العاده بود و حقوق‌ها سر موعد پرداخت شده است، فکر می‌کنم ما در حق باشگاه کم‌کاری کرده‌ایم که نتوانستیم نتایجی که در خور جایگاه سپاهان باشد را کسب کنیم.
برای  همکاری با سپاهان برای فصل آینده تمایل  دارید؟
در این دوره از مسابقات، 26 پاس گل داده‌ام و 12 گل زده‌ام که فکر می‌کنم آمار خوبی برای یک هافبک دفاعی باشد، اگر باشگاه تمایل همکاری داشته باشد، سال آینده نیز در سپاهان خواهم بود.
از برنامه‌های دیگر تیم ملی بگویید؟
تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال، سال آینده مسابقات جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا را پیش رو دارد که این موضوع لزوم تسریع در شروع برنامه‌های آماده سازی ملی‌پوشان را مطرح می‌کند.
تفاوت زیادی بین فوتبال زنان و مردان از لحاظ امکانات سخت افزاری و مالی وجود دارد. با این موضوع چه کار می‌کنید؟
 دیگر با این موضوع کنار آمده‌ایم، این تفاوت در همه کشورها وجود دارد و مختص کشور ما هم نیست، باید بگویم اصلا فوتبال زنان با فوتبال مردان و شرایط آنها قابل سنجش نیست. یکی از مشکلاتی که ما داریم مسئله دستمزدهاست، پولی که در فوتبال به ما می‌دهند حتی با بازیکن مردی که روی نیمکت می‌نشیند یا حتی در فهرست 18 نفره هم نیست، قابل قیاس نیست. با پول بازیکنی که روی سکو می‌نشیند و در فهرست مربی‌اش نیست، می‌شود یک تیم فوتبال بانوان را در یک فصل به‌طور کامل پشتیبانی کرد. بنابراین با شرایط ایده‌آل خیلی فاصله داریم.
آینده فوتبال زنان را چگونه می‌بینید؟
اگر با همین شرایط و امکانات ادامه دهیم، خیلی به آن امیدوار نیستم چون میزان پیشرفت ما نسبت به سایر کشورها کند است. حریفان با امکانات بیشتر و بهتری در حال حرکت هستند. ما اگر با همین امکانات پیش برویم، فکر نمی‌کنم به جایگاهی که شایسته فوتبال کشورمان است، دست پیدا کنیم. مهم‌ترین هدفم در سال جدید این است که با تیم ملی از مرحله دوم رقابت‌های انتخابی المپیک صعود کنیم.‌
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس