روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ July 08 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

برای اولین بار برگزار می‌شود؛

بزرگ‌ترین رخداد گردشگری و صنایع دستی در نصف جهان

  • کد خبر 10800
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۳/۱۹

یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان، یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی و اقتصادی در حوزه گردشگری ایران و اصفهان است که باحضور فعالان گردشگری و صنایع دستی در سطح کشوری و بالاخص جهانی و با حضور بیش از 13 خواهر خوانده شهر تاریخی اصفهان برگزارخواهد شد.

 علی یار محمدیان مدیر عامل شرکت بین المللی نمایشگاه‌های استان اصفهان در نشست خبری یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان با بیان اینکه در این نمایشگاه 300 مشارکت کننده در 9 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی محصولات خود را عرضه می‌کنند، اظهارداشت: حضور فعال شرکت‌های حمل ونقل هوایی و دریایی، هتل‌ها، اقامتگاه‌های بوم گردی، مراکز علمی استارت‌آپ، NGO در این نمایشگاه باعث رونق گردشگری می‌شود. وی با بیان ظرفیت‌های بالای استان اصفهان در زمینه تولید صنایع دستی گفت: برای اولین بار نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری در کنارهم برپا شده که در این‌نمایشگاه، نگاه ویژه‌ای به صنایع دستی این استان شده است.
ارتقای سطح گردشگری استان و کشور در قالب تبادل تجربیات
در ادامه این نشست فریدون الهیاری، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در سال ۹۸ به صورت کاملا حرفه‌ای و متفاوت خبرداد و اظهار داشت: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی اصفهان در سال جدید با رویکردی نو به خصوص در نحوه اجرا برگزار می‌شود که امید است عاملی برای  توسعه روزافزون صنعت گردشگری در استان پهناور اصفهان شود. وی ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه از اهمیت ویژه‌ای در سطح کشور برخوردار است و با توجه به جایگاه محوری این استان در بخش گردشگری، پیش‌بینی می‌شود بخش قابل توجهی از فعالان این عرصه، در نمایشگاه حضور داشته باشند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان افزود: می‌دانیم که گردشگری در استان اصفهان می‌بایست به صنعتی فراگیر و محوری تبدیل شود که این امر، نیازمند مسیری سخت است، از این رو سپردن برگزاری نمایشگاه در چنین سطح وسیعی نیازمند تیم حرفه‌ای و مجربی است که تجربه لازم را در حوزه‌های تخصصی آن داشته باشند.
اللهیاری گفت: استان اصفهان از شمال به استان‌های مرکزی، قم و سمنان، از جنوب به استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، از مشرق به استان‌های یزد و خراسان و از غرب به استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری محدود می‌شود  که با توجه به تنوع فرهنگی و رسوم این استان‌ها، برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی درشهرگنبدهای فیروزه‌ای، باعث می‌شود مردم این مناطق با فرهنگ و آداب و سنن یکدیگر به خوبی آشنا شوند. وی معتقد است: با توجه به اینکه صنعت گردشگری سومین صنعت درآمدزا در جهان محسوب می‌شود، می‌توان مهم‌ترین اهداف یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی را جذب گردشگر و ارتقای جایگاه صنعت گردشگری در جامعه برشمردو حتی به مرحله اجرا درآورد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: از طرفی شهر اصفهان بعد از تهران و مشهد، شهر سوم پهناور در ایران محسوب می‌شود؛ بنابراین برگزاری نمایشگاه بین المللی اصفهان، فرصت عالی برای افراد فعال در حوزه گردشگری است. فعالان گردشگری می‌توانند علاوه بر ارائه خدمات خود با ایده‌ها و فناوری‌ها جدید این حوزه آشنا شوند. الهیاری، از برنامه‌های ویژه و متفاوت در یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در خردادماه جاری خبر داد و افزود: با رویکردی جدید در نحوه اجرای نمایشگاه، توسعه روزافزون صنعت گردشگری در استان را محقق خواهیم کرد. وی گفت: اصفهان برای یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی خود، میزبان میهمانانی ویژه از جمله نمایندگان  15 کشور خارجی -که 13 کشور از خواهرخوانده‌های اصفهان هستند- همچنین «غدا هیجاوی» رییس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی وخانم دکتر فریبا نظری رییس فدراسیون بین المللی توریسم سلامت خواهدبود. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری، یکی از مهم‌ترین و اثربخش‌ترین ابزارهایی هستند که می‌توانند نقش بسزایی در آگاهی بخشی، تبادل اطلاعات و بهبود معیشت‌های مرتبط با صنعت گردشگری داشته باشند. در همین راستا نمایشگاه‌های گوناگونی در ایران برگزار می‌شود که نمایشگاه بین‌المللی گردشگری اصفهان نیز یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین‌های آن است. وی بیان کرد: حضور فعالان این صنعت درچنین نمایشگاهی بستری را به وجود خواهد آورد که با برقراری ارتباط با مخاطبان و با هدف انتقال پیام و دریافت پاسخ به بازار هدفشان نزدیک‌تر خواهند شد.
در تلاش هستیم نمایشگاه را به استانداردهای بین المللی نزدیک کنیم
همچنین در ادامه این نشست، علیرضا سالاریان، نماینده وزارت خارجه در استان اصفهان با اظهار اینکه یک از راه‌های ارتباطی و دیپلماسی سیاسی و عمومی مسئله گردشگری است، ابراز داشت: چنین نمایشگاهی در چنین سطح گسترده‌ای برای نخستین بار در حال برگزاری است و در این راستا تلاش شد به‌وسیله بروشورها و پوسترهای مناسبی که برای کشورهای مختلف ارسال شد، نمایشگاه شناخته شود و این نشان از اهمیت گردشگری و صنایع دستی اصفهان دارد. وی با اشاره به اینکه از لحاظ فرهنگی ما می‌توانیم با دنیا از طریق شهر اصفهان ارتباط برقرار کنیم، گفت: یکی از راه‌های ارتباطات، دیپلماسی شهری است و با توجه به اینکه اصفهان یک شهر موزه است با معرفی آن می‌توان ارتباط خوبی با دنیا گرفت. سالاریان با بیان اینکه این نمایشگاه با رویکرد بین المللی کار خود را آغاز می‌کند، ادامه داد: در تلاش هستیم که این نمایشگاه را به استانداردهای بین المللی نزدیک کنیم و پروژه جدید نمایشگاه که در هاله‌ای  از ابهام است، توسط آقای یارمحمدیان به زودی به سرانجام برسد تا بتوانیم نمایشگاه بعدی را در این سازه برگزار کنیم.وی در خصوص مهمانان این نمایشگاه گفت: از سفرا وکسانی که هدف بودند، دعوت شد همچنین از شهرهای خواهر خوانده دعوت کردیم که چین، رومانی و مالزی اعلام آمادگی کردند.کشورهای اتریش سوئیس و ترکیه نیز دعوت شده‌اند که هنوز حضور آنها قطعی نشده است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس