روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ June 10 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

به بهانه سنگ نوازی تماشاگران الزورا در دیدار مقابل ذوب آهن؛

شب ِشوک های فوتبالی

  • کد خبر 10503
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۲/۱۸

در ورزشگاهی که گفته می شد با مشارکت ایرانی‌ها و در شهر کربلا ساخته شده؛ عراقی ها از بازیکنان ایران با سنگ و فحش پذیرایی کردند! در سه شنبه شبی که بارسلونای اسپانیا با 4 گل از لیورپول شکست خورد و در آستانه فینال لیگ قهرمانان، غزل خداحافظی را خواند و هوادارانش در ایران و تمام جهان را در شوک و بهتی غیرقابل باور فرو برد، این سو تر در سرزمین عراق و در شهر کربلا(که سرزمینی بسیار مقدس برای ما ایرانی‌ها محسوب می شود و در اشعار شعرای آیینی از آن، با عنوان شهر مادری شیعه های ایرانی هم نام برده می شود) ، بازیکنان تیم فوتبال ذوب‌آهن، هم سنگ خوردند و هم فحش!

شامگاه سه شنبه و در یک دیدار حساس، ذوب آهن به مصاف الزورا رفت. ذوب آهن در این دیدار از الزورا یک امتیاز گرفت؛ اما احتمالا چیزهای خیلی بیشتری را از دست خواهد داد.(آن هم به لطف مهمان‌نوازی برخی تماشاگران عراقی!)
 در دقایق پایانی بازی بود. هواداران الزورا فهمیدند بازی برده را با مساوی عوض کرده‌اند و این باعث خشم آنها شد. داور بازی که کنترل مسابقه را از بیرون مستطیل سبز از دست داده بود، بازی را برای دقایقی متوقف کرد؛ چراکه هواداران الزورا به درون زمین بازی آمده بودند. در میانه درگیری ها، سنگی هم به سر کاپیتان ذوبی ها خورد و موجب مصدومیت حدادی فر شد.  شاید نقش برزمین شدن رشید مظاهری کمی با چاشنی اغراق همراه بود؛ اما حدادی فر اهل تمارض نیست. در میان رفت و برگشت تصاویر و قطع مدام صحنه های درگیری، وقتی دوربین بین هواداران رفت، تعداد زیادی از هواداران حریف را می دیدیم که با فشار مضاعفی قصد ورود به زمین را داشتند. اصرار دسته جمعی آنها آنقدر زیاد بود که از کیلومترها فاصله، ترس وجودمان را بگیرد.
 برخورد عجیب هواداران الزورا باعث خشم ذوبی ها شد و واکنش شدید میلاد فخرالدینی را هم به دنبال داشت که با پرتاب سنگ و تحریک طرفداران عراقی، پس از آغاز دوباره مسابقه از زمین بازی اخراج شد. رفتار فخرالدینی قطعا نامتعارف بود و در کنفدراسیون فوتبال آسیا بررسی خواهد شد و او باید منتظر محرومیتی جدی باشد؛ اما برخورد تماشاگران این تیم عراقی، خیلی ها را شوکه کرد. در شرایطی که همه انتظار همدلی بیشتری میان ایران و عراق دارند، چنین صحنه‌هایی واقعا نا امیدکننده است. برگزاری این دیدار در عراق و در شهر کربلا برای هواداران ذوب آهن خوشایند و اتفاقی خوب و مبارک محسوب می شد(بویژه اینکه این ورزشگاه پیشنهاد باشگاه ذوب آهن برای برگزاری دیدارهای سبزپوشان اصفهانی مقابل حریفان عربستانی بود)؛ اما خاطره تلخی ازاین دیدار و صحنه های غم انگیز آن به‌جا ماند؛ بازی به دلیل نبود امنیت متوقف شد، یک تماشاگر عراقی، قاسم حدادی‌فر کاپیتان ذوب آهن را کتک زد! و فخرالدینی به سمت تماشاگران سنگ پرتاب کرد. در نهایت ذوب آهن در یک بازی دیدنی به نتیجه مساوی رسید . حالا تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان آخرین نماینده حذف نشده ایران در مسابقات این فصل لیگ قهرمانان است که به دور بعدی صعود کرده؛ اما هنوز در بهت صحنه هایی هستیم که دیدیم. این دیدار در عربستان یا امارات برگزار نشد؛ میزبان ما، عراقی ها بودند و انتظارمان این بود که هواداران الزورا حرمت میهمان ایرانی خود را نگه می داشتند؛ هرچند رفتار فخرالدینی هم بچگانه و غیرحرفه ای بود و نباید پس از آرام شدن بازی، تماشاگران را تحریک می کرد.  اینکه ایرانی ها این ورزشگاه را ساخته یا نساخته اند، درحال حاضر خیلی مهم نیست. حتی اگر نساخته اند، باز هم به هزار و یک دلیل،  این رسم مهمان نوازی نبود....

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس