روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ July 04 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

تغذیه در سفر| بهترین روش‌های انتخاب رستوران‌ بین راهی مطمئن

  • کد خبر 10147
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۰۱/۱۰

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: برای شناسایی یک رستوران بین راهی باکیفیت راه‌های مختلفی وجود دارد.

محمد حسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایران درباره روش‌های اطمینان از سلامت و کیفیت غذای رستوران‌های بین راهی اظهار کرد: برای اطلاع از کیفیت غذای رستوران‌های بین راهی بهترین راه این است که به سایت‌هایی که رستوران‌ها را درجه بندی می‌کنند مراجعه کرد؛ همچنین می‌توان با جستجو در اینترنت از اطلاعات و نظرات کاربرانی که از غذا‌های آن رستوران‌ استفاده کرده‌اند بهره برد.

چگونه یک رستوران بین راهی خوب را بشناسیم؟/ برای پیشگیری از بیماری غذای کاملا پخته بخورید

شلوغ بودن رستوران؛ یکی از معیارهای سلامت و کیفیت آن

وی افزود: یکی دیگر از روش‌های اطمینان از سلامت غذای یک رستوران بین راهی این است که معمولا مکان‌هایی که شلوغ‌تر هستند، بیشتر قابل اطمینان است، زیرا غذا‌ها زود به زود مصرف می‌شود و امکان وجود غذای مانده و فاسد در آنجا کاهش پیدا می‌کند.

چگونه یک رستوران بین راهی خوب را بشناسیم؟/ برای پیشگیری از بیماری غذای کاملا پخته بخورید

عزیزی بیان کرد: رستوران‌هایی که به اصطلاح پرت هستند و از جاده دورند، مراجعات به آنها کمتر است و امکان دارد گاهی مواد اولیه آنچه که باید نباشد یا نکات بهداشتی را به درستی رعایت نکنند؛ هرچند ممکن است این موارد در رستوران‌های مورد تایید هم وجود داشته باشد، ولی این امکان و احتمال در رستوران‌های دور از جاده بیشتر است.


رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: بهتر است مسافران سعی کنند برای غذای بین راهی خود از غذا‌های حاضری، کنسرو شده، بسته بندی و کارخانه‌ای که استریل هستند و خراب شدنی نیست استفاده کنند.

مصرف کاهو و سبزیجات در رستوران‌های بین راهی ممنوع!

عزیزی درباره مصرف سبزیجات و کاهو در رستوران‌های بین راهی اظهار کرد: بهتر است سبزیجات و کاهو در رستوران‌های بین راهی مصرف نشود، زیرا سالاد باید کاملا شسته و ضدعفونی شود، اما امکان دارد این کار در رستوران‌های بین راهی به مقدار کافی انجام نشود و انگل‌های موجود در آن از بین نرود که  باعث ایجاد بیماری خواهد شد.

چگونه یک رستوران بین راهی خوب را بشناسیم؟/ برای پیشگیری از بیماری غذای کاملا پخته بخورید

وی بیان کرد: به هر حال مصرف غذا‌های رستوران‌های بین راهی باید با احتیاط بیشتری صورت بگیرد اما بین ۲ غذایی که با گوشت و مرغ درست شده‌اند (مانند جوجه کباب و کباب کوبیده) جوجه کباب ارجحیت دارد، زیرا موادی که کباب کوبیده از آن درست شده است مشخص نیست و ممکن است ترکیبی از موادی چون سنگدان مرغ باشد، ولی جوجه کباب حتی اگر مرغ‌ها مانده باشد، چون پخته می‌شود تمام میکروب‌ها از بین می‌روند.

چگونه یک رستوران بین راهی خوب را بشناسیم؟/ برای پیشگیری از بیماری غذای کاملا پخته بخورید

عزیزی گفت: بنابراین بهتر است مسافران نوروزی در صورت استفاده از غذا‌های بین راهی رستوران‌ها از آنها بخواهند که غذایشان را به طور کامل بپزند و به هیچ عنوان غذا به صورت خام نباشد.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس